airBaltic pozyska A320 od Avion Express

7 marca 2023 10:00
airBaltic zapowiedział partnerstwo z Avion Express, w ramach którego na Łotwę trafi cztery airbusy A320. Współpraca będzie opierać się będzie na umowie leasingu krótkoterminowego.
Reklama
airBaltic rozpoczął przygotowania do sezonu letniego i wzmożonej aktywności operacyjnej. Przewoźnik spodziewa się, że jego flota nie będzie mogła w pełni zaspokoić rosnącego popytu i zadecydował o tymczasowym pozyskaniu czterech samolotów Airbus A320-232 od Avion Express w ramach leasingu krótkoterminowego ACMI. Samoloty trafią do Rygi, Wilna i Tallina.

- Pomimo wyzwań oraz skutków pandemii i działań wojennych na Ukrainie, lotnictwo czeka stabilizacja. Pasażerowie wrócili do latania. Jednocześnie, branża musi mierzyć się z zaburzonym łańcuchem dostaw i opóźnieniami w dostawach nowych samolotów. airBaltic nie mógł czekać na rozwój sytuacji i zareagował w odpowiedni sposób, pozyskując flotę czterech maszyn od Avion Express - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.


Przewoźnik podkreśla, że nim zdecydował się na współpracę z Avion Express, dokonał szczegółowej kontroli jakości samolotów i ich stanu technicznego. Jako, że umowa zakłada leasing na krótki czas, żadna z maszyn nie otrzyma malowania łotewskiej linii. Nie przewidziano również dostosowania ich wnętrz. airBaltic zapewnił o utrzymaniu wysokich standardów obsługi oraz komfortu podczas lotu, do którego przyzwyczaiła pasażerów flota samolotów Airbus A220-300.

Pierwszy z airbusów A320-232 trafi na Łotwę już 26 marca, czyli pierwszego dnia sezonu letniego. Umowa z Avion Express ma wygasnąć 28 października br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy