Lufthansa: A330-300 z Austin lądował przymusowo. Są ranni

2 marca 2023 14:01
1 komentarz
Wczoraj (1.03) samolot Airbus A330-300 linii Lufthansa musiał przymusowo lądować w Waszyngtonie z uwagi na napotkane podczas rejsu z Austin do Frankfurtu turbulencje, przez którą maszyna straciła znaczną wysokość w krótkim czasie. Kilku podróżnych wymagało hospitalizacji.
Reklama
Wczoraj (1.03) airbus A330-300 linii Lufthansa o znakach rejestracyjnych D-AIKK realizował rotację LH469 z Austin do Frankfurtu. Maszyna wystartowała z Teksasu z nieznacznym opóźnieniem, lecz po niespełna dwóch godzinach rejsu wpadła w niespodziewane turbulencje nad Tennessee. Samolot stracił wysokość kilkuset metrów w krótkim czasie. Jeden z pasażerów feralnego lotu opisał, że maszyna weszła w fazę swobodnego i niekontrolowanego spadku.


Na nieszczęście pasażerów, turbulencje nastąpiły podczas podawania posiłków. W konsekwencji odnotowano uszkodzenia m.in. pokładowego sufitu. Ponadto, siedmiu podróżnych wymagało hospitalizacji. Samolot Airbus A330-300 wylądował przymusowo w Waszyngtonie, gdzie udzielono wsparcia medycznego poszkodowanym.

- Rejs LH469 bezpiecznie wylądował po napotkaniu silnych turbulencji na wysokości przelotowej 37 tys. stóp - przekazała Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych.

Lufthansa przeprosiła pasażerów za zaistniałą sytuację. Przewoźnik podkreślił, że bezpieczeństwo operacji lotniczych jest jego priorytetem.

Ostatnie komentarze

Pekka 2023-03-02 16:03   
Pekka - Profil Pekka
Hmm, zazwyczaj we wszelkich publikacjach o odczuciach pasażerów podczas turbulencji pisze się, że to, co pasażer odczuwa jako wielki spadek o parędziesiąt metrów, w rzeczywistości jest spadkiem o metrów kilka. A tu nagle spadek o kilkaset metrów?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy