Prezes "drugiego" LOT-u odchodzi do kanadyjskiej taniej linii

23 lutego 2023 12:00
3 komentarze
Maciej Wilk, prezes drugiego LOT-u (spółki LOTAIR) oraz członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT został mianowany dyrektorem operacyjnym w kanadyjskiej linii Flair Airlines.
Reklama
7 kwietnia br. Maciej Wilk przestanie pełnić funkcję członka zarządu LOT ds. operacyjnych.

- Nominacja Wilka odzwierciedla ciągły i szybki wzrost Flair i zaangażowanie linii w przyciąganie światowej klasy talentów - poinformował dziś (22.02) tani przewoźnik.

W swojej roli COO, Wilk będzie kierował zespołem, który zarządza operacjami lotniczymi (bezpieczeństwem, ochroną i zapewnieniem jakości), operacjami na lotnisku i konserwacją. Maciej Wilk dołącza do Flair po 10 latach pracy a w Polskich Liniach Lotniczych LOT, pełniąc tam od 2017 roku rolę dyrektora operacyjnego. Wcześniej spędził sześć lat w firmie doradczej PwC.


- Flair jest bardzo zadowolony z pozyskania osoby z globalnym doświadczeniem. Maciej wnosi doświadczenie w pełnym zakresie dyscyplin operacyjnych, jak również solidne umiejętności finansowe i korporacyjne. Będą one nieocenione, gdy będziemy kontynuować nasz wzrost jako największego ULCC w Kanadzie - powiedział Stephen Jones, prezes i dyrektor generalny Flair Airlines.

- Z niecierpliwością czekam na wykorzystanie mojego doświadczenia w zarządzaniu liniami lotniczymi, aby przyspieszyć i tak już imponujący już wzrost Flair, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, punktualności i jakości - powiedział Wilk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
BAW001 2023-02-26 09:04   
BAW001 - Profil BAW001
Powodzenia Maćku!
styrian 2023-02-25 18:52   
styrian - Profil styrian
@wroord - obrzydliwie polaczkowaty komentarz. Niedobrze sie robi od takiej zawisci
wroord 2023-02-23 14:34   
wroord - Profil wroord
Gratulacje, choc dlugo nie popracuje Flair jak wszystkie inne proby z liniami lotniczymi w Kanadzie wczesniej czy pozniej sa wykanczane przez AirCanada i WestJet.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy