Emirates: 500 ton odpadów do ponownego wykorzystania

23 lutego 2023 10:57
Emirates w 2022 roku przekazały do recyklingu ponad 500 ton plastiku i szkła, zbierając na pokładzie wyrzucone butelki w celu ich ponownego wykorzystania.
Reklama

500 ton to waga która może się niemal równać z w pełni załadowanym flagowym samolotem Emirates A380. Na pokładzie każdego lotu, który ląduje w Dubaju, załoga pokładowa Emirates ciężko pracuje, aby sprawnie posegregować szklane i plastikowe butelki, zanim zostaną wysłane do zakładu recyklingu w Dubaju. Szkło jest sortowane według koloru i kruszone. "Stłuczka" lub szkło z recyklingu, które jest gotowe do przetopienia, jest następnie wysyłane do wytwórców szkła w ZEA, aby włączyć je do mieszanki wsadowej do produkcji nowych butelek. Butelki plastikowe są czyszczone, cięte na płatki, przetapiane na granulat i wysyłane do producentów, którzy wytwarzają z nich inne produkty z tworzyw sztucznych. Dzięki temu Emirates i Emirates Flight Catering każdego roku zapobiegają składowaniu tysięcy kilogramów szkła i plastiku na wysypiskach. Inicjatywa recyklingu szkła i plastiku na pokładzie została zaproponowana przez świadome ekologicznie załogi pokładowe Emirates w 2019 roku. W ramach regularnych webinariów i wydarzeń, które pełnią rolę platformy do wymiany informacji, pracownicy są zachęcani do dzielenia się innowacyjnymi pomysłami z przedstawicielami kluczowych działów. Propozycja została pozytywnie zaopniowana i wdrożona w ciągu kilku tygodni. Linie Emirates realizują także wiele innych inicjatyw, które koncentrują się na ponownym użyciu plastiku lub wykorzystaniu zrównoważonych materiałów tam, gdzie jest to możliwe;

Koce Emirates z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu

Przez ostatnie 6 lat linie Emirates oferują pasażerom klasy ekonomicznej na długich trasach przytulne, ekologiczne koce wykonane z przetworzonych plastikowych butelek. Miękkie i ciepłe koce są wykonane z 28 przetworzonych plastikowych butelek. Butelki są rozdrabniane na plastikowe wióry, a następnie zamieniane w przędzę, tworząc materiał polarowy. Następnie z cienkiej nitki utkane są miękkie koce. W ciągu 6 lat od wprowadzenia inicjatywy, dzięki kocom Emirates udało się zapobiec trafieniu na wysypiska ponad 95 milionów plastikowych butelek.

Ten największy w branży lotniczej program dotyczący zrównoważonej produkcji koców, oferowanych na pokładach samolotów, oznacza ponadto, że zastosowanie w nim przetworzonego politereftalanu etylenu (rPET) pozwala zredukować emisję CO2 o około 70%.

Priorytet odpowiedzialnego zaopatrzenia

Odpowiedzialna konsumpcja to kluczowy obszar zainteresowania Emirates, które włączyły do kodeksu postępowania dla dostawców wymogi odnośnie dobrych praktyk środowiskowych, i które uwzględniają cały cykl życia produktów już na etapie projektowania. Dla przykładu, drewniane mieszadełka do kawy i herbaty, papierowe słomki i torby dla pasażerów są produkowane z drewna i papieru pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny.

Dziecięce zabawki Emirates wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony

Z myślą o najmłodszych klientach Emirates, bezpłatne torby z zabawkami, zestawy kosmetyków dla dzieci i pluszaki są również wykonane z przetworzonych butelek plastikowych i innych ekologicznych materiałów. Torby na paski, torby duffle i plecaki zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych grupach wiekowych i są skonstruowane z przędzy, która jest wykonana w 100% z przetworzonych butelek plastikowych. Każdy plecak Emirates dla dzieci wykonano z pięciu i pół plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, a każda torba duffle z siedmiu. Dzięki zrównoważonej produkcji toreb dla dzieci liniom Emirates udało się zapobiec składowaniu 8 milionów plastikowych butelek. Metki i opakowania, w których wysyłane są produkty wykonano z kartonu pochodzącego z recyklingu, który może być ponownie przetworzony.

Zestawy udogodnień podczas lotu Emirates wielokrotnego użytku

Podczas długich tras pasażerowie klas ekonomicznej i premium mogą skorzystać z zestawów udogodnień, których koncept i design odwołuje się do czterech żywiołów – ognia, wody, ziemi i powietrza. Torebki wielokrotnego użytku, nadające się do prania są wykonane z kraftowego papieru, z wykonanym na zamówienie artystycznym wydrukiem zrobionym nietoksycznym tuszem na bazie soi. Zawartość obejmuje przybornik niezbędnych podczas podróży rzeczy, wykonanych z materiałów przyjaznych dla środowiska. Szczoteczka do zębów wykonana jest z kombinacji słomy pszenicy i plastiku, w tym przypadku RPET (tereftalan z recyklingu). Opakowania używane do zestawu dentystycznego, skarpet i cieni do powiek wykonane są z 90 % papieru ryżowego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy