airBaltic zbada możliwości korzystania z internetu w ramach Starlink

15 lutego 2023 12:57
airBaltic ogłosił wewnętrz-firmową inicjatywę, której celem jest zbadanie i wygenerowanie pomysłów na wykorzystanie łączności internetowej Starlink podczas lotu.
Reklama
- W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy, że nawiązujemy współpracę z amerykańską firmą Starlink, aby stopniowo wyposażyć całą naszą flotę samolotów Airbus A220-300 w bezpłatną, szybką i nieograniczoną łączność internetową. Dzięki temu airBaltic będzie pierwszą linią lotniczą w Europie, która wprowadzi nowoczesną łączność podczas lotu, zapewnianą przez Starlink - mówi Martin Gauss, prezes i dyrektor generalny airBaltic.


- Starlink daje niemal nieskończone możliwości dla airBaltic. Dlatego w tym miesiącu uruchomiliśmy wewnętrzną inicjatywę wśród wszystkich zespołów, aby przeprowadzić burzę mózgów i znaleźć różne korzyści - czy to z punktu widzenia indywidualnego pasażera, czy całej firmy. Inicjatywa jest uruchamiana jako część airBaltic's ideaHub, wewnętrznego systemu innowacji i generowania pomysłów, mając na uwadze jeden główny cel - poprawę naszej obsługi pasażerów i napędzanie dalszej efektywności w firmie - dodał Gauss.

Opracowany przez SpaceX, Starlink zapewnia szybki szerokopasmowy internet w ponad 40 krajach na całym świecie, a w zeszłym roku rozpoczął obsługę komercyjnych samolotów z szybkim internetem podczas lotu. Dzięki satelitom umieszczonym na niskiej orbicie okołoziemskiej na wysokości 550 km, ponad 65 razy bliżej niż konwencjonalne satelity geostacjonarne, Starlink osiąga znacznie niższe opóźnienia i wyższe prędkości transmisji dla użytkowników końcowych. Starlink może dostarczyć do samolotu internet o prędkości do 350 Mb/s, a dzięki opóźnieniom rzędu 20 ms pasażerowie mogą wykonywać czynności, które wcześniej nie były możliwe podczas lotu, w tym gry online, wirtualne sieci prywatne i inne czynności wymagające dużej prędkości transmisji danych.

airBaltic będzie współpracować ze SpaceX w celu uzyskania wymaganego zatwierdzenia STC i oczekuje się, że w tym roku rozpocznie instalację produktu w całej flocie airbusów A220-300.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy