Lufthansa będzie latała samolotami Boeing 787-9 Dreamliner na sześciu trasach

3 lutego 2023 10:00
Samolot Boeing 787-9 Dreamliner zadomowił się w szeregach niemieckiej linii Lufthansa. W nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik będzie wykorzystywał flotę tych maszyn na aż sześciu kierunkach transatlantyckich. Póki co, wykorzystywana jest ona tylko w ramach połączenia do Newark.
Reklama
Lufthansa odebrała pierwszą maszynę Boeing 787-9 Dreamliner ("Berlin") 30 sierpnia 2022 roku. Chwilę później, niemiecki przewoźnik otrzymał też drugi egzemplarz ("Frankfurt am Main"), co pozwoliło na uruchomienie pierwszego połączenia liniowego realizowanego słynnymi dreamlinerami. 1 grudnia 2022 roku samolot Boeing 787-9 Dreamliner odleciał z Frankfurtu do nowojorskiego Newark. Po odebraniu trzeciego dreamlinera ("Kiel") w styczniu br., Lufthansa zaczęła myśleć o ekspansji siatki połączeń realizowanej tymi maszynami. W tym samym miesiącu ogłoszono, że od 13 lutego 2023 roku flota samolotów Boeing 787-9 Dreamliner będzie latała również z Frankfurtu do Detroit.


A to nie wszystko. Wczoraj (2.02) Lufthansa zapowiedziała dodanie kolejnych czterech kierunków obsługiwanych maszynami Boeing 787-9 Dreamliner. W nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik będzie wykorzystywał flotę tych samolotów na nowych trasach transatlantyckich do Dallas, Denver, Austin i Montréalu. Połączenia będą realizowane z częstotliwością od trzech do siedmiu rejsów tygodniowo.

- Samolot Boeing 787-9 Dreamliner sprawia, że pasażerowie mogą doświadczyć nowej jakości podróżowania. Podróżni mogą cieszyć się m.in. mniejszym hałasem, dostosowywanym do otoczenia oświetleniem pokładowym oraz większymi oknami. Kabina sprawia wrażenie większej, co poprawia komfort lotu na uciążliwych, dłuższych dystansach - chwali produkt amerykańskiego producenta Lufthansa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy