Ryanair potwierdził zamknięcie centrum w Brukseli

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 stycznia 2023 09:30
3 komentarze
Irlandzki Ryanair podjął decyzję o zamknięciu swojego centrum operacyjnego w Brukseli Zaventem. Baza została zawieszona w trwającym sezonie zimowym, więc najnowsza decyzja przewoźnika jest jej ostatecznym końcem. Przyczyną jest konflikt z brukselskim lotniskiem.
Reklama
Ryanair pożegna się z Brukselą Zaventem. Stolica Unii Europejskiej straci flotę dwóch samolotów irlandzkiego przewoźnika, która stacjonowała tam m.in. w ostatnim sezonie letnim. Na trwającą zimę Ryanair tymczasowo wycofał się z Zaventem, choć planował tam wrócić w sam raz na okres świąt wielkanocnych. Tak się nie stanie w związku z konfliktem niskokosztowca z władzami brukselskiego lotniska i rosnącymi kosztami operacyjnymi. Przewoźnik uznał lokalizację za mało konkurencyjną i niewartą dalszego rozwoju w kontekście obecnej sytuacji rynkowej.

- Pomimo różnych głosów, Ryanair nie wróci z bazą operacyjną w Brukseli Zaventem. Lotnisko zadecydowało o zwiększeniu opłat i podatków o 11 proc., więc decyzja mogła być jedna. Mimo wszystko, pasażerowie wciąż będą mogli korzystać z bogatej siatki połączeń z brukselskiego portu, realizowanej przez flotę samolotów z innych baz europejskich - przekazał Ryanair.


- Wygląda to na dziwną, bratobójczą rywalizację Charleroi z Zaventem. Lotnisko w Brukseli żądało podobno wyższych stawek, ale nie od dziś wiadomo, że Ryanair lata z Charleroi w nierealistycznych i bezkonkurencyjnych cenach. Przewoźnik znów wykorzystał swoją uprzywilejowaną pozycję w podbrukselskim porcie - skomentował Hans Elsen z ACV Puls, unii pracowników.

Bruksela Zaventem straci kilka tras, utrzymując dwanaście kierunków wakacyjnych: Porto, Berlin, Marrakesz, Dublin, Pizę, Rzym, Barcelonę, Gironę, Madryt, Malagę, Majorkę i Walencję. Ryanair zapewnił, że siatka przeszło stu połączeń z Charleroi jest niezagrożona i będzie realizowana w sezonie letnim bez przeszkód.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2023-01-14 08:17   
usuniety - Profil usuniety
Zamykają Zaventem, ale zaczną latać z Chopina? A tyle było utyskiwań, że Chopin za drogi i dlatego przenieśli się do Modlina? Modlin woli odprawić 1.000.000 pasażerów Ryanair po 25 zł czy 400.000 "normalnych" po 50-75 zł?
tomeks 2023-01-13 07:12   
tomeks - Profil tomeks
Nie ma czegoś takiego jak "unia pracowników". Angielskie "workers union", lub po prostu "union" to po naszemu jest "związek zawodowy". Google translate też trzeba umieć używać.
kurak03 2023-01-12 17:23   
kurak03 - Profil kurak03
i bardzo nas to cieszy... nikt za nimi płakał nie będzie....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N