airBaltic przewiózł 288 tys. podróżnych w grudniu ub. roku

11 stycznia 2023 09:00
Linia airBaltic dokonała podsumowania zeszłego miesiąca. W grudniu ub. roku łotewski przewoźnik przewiózł 288 tys. pasażerów, wykonując 3,1 tys. operacji lotniczych. Linia airBaltic spodziewa się jeszcze lepszych wyników przewozowych w trwającym roku.
Reklama
Linia airBaltic ogłosiła, że w grudniu ub. roku obsłużyła 288 tys. pasażerów. To zdecydowanie więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, podczas którego z usług łotewskiego przewoźnika skorzystało tylko 178 tys. osób. W zeszłym miesiącu linia airBaltic wykonała 3,1 tys. operacji lotniczych, czyli o 12 proc. więcej niż w grudniu roku poprzedniego. Dla porównania, w listopadzie ub. roku bałtycki przewoźnik przewiózł 270 tys. podróżnych.

- Zima rozpoczęła się dla nas bardzo obiecująco, kreśląc powoli na horyzoncie pełną odbudowę po pandemii. Coraz więcej pasażerów rezerwuje podróże z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Dużą popularnością cieszą się kierunki narciarskie. Naszym zadaniem będzie teraz utrzymanie tego poziomu, umacniając naszą pozycję na rynku bałtyckim i europejskim - powiedział Martin Gauss, CEO łotewskiej linii airBaltic.


Jednocześnie, przewoźnik pochwalił się zatrudnieniem w całym ub. roku blisko tysiąca nowych pracowników. Linia airBaltic wskazała, że zainteresowanie pracą w jej szeregach przerasta oczekiwania i liczbę wolnych wakatów. Przewoźnik z Rygi jest pracodawcą dla 2,1 tys. zatrudnionych, a w trwającym roku będzie chciał zrekrutować kolejnych pięćset osób. Prężnie rozwija się też akademia lotnicza linii airBaltic, którą póki co ukończyło z sukcesem 64 studentów, przyszłych pilotów.

- Linia airBaltic jest jednym z najbardziej pożądanych pracodawców na Łotwie. Oczywiście, wojna i inflacja dają się we znaki. Nasza rodzina będzie jednak rosnąć i wciąż się rozwijać - dodał Gauss.

Średni wiek zatrudnionych w linii airBaltic to 35 lat, a 54% pracowników to mężczyźni. Przewoźnik skupia środowisko przeszło trzydziestu narodowości, w tym grupę kilkudziesięciu ukraińskich obywateli, których zatrudniono po rosyjskiej agresji na początku ub. roku. Linia airBaltic działa od 1995 roku i posiada w swojej flocie 39. samolotów Airbus A220-300, którymi lata na ponad siedemdziesięciu kierunkach europejskich i nie tylko.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy