Emirates odświeżył pierwszą maszynę Airbus A380

10 stycznia 2023 09:00
Kilka dni temu (6.01) linia Emirates pochwaliła się odebraniem pierwszego samolotu Airbus A380 z gruntownej modernizacji wnętrz. Maszyna z odświeżoną kabiną od razu udała się w podróż rejsem EK003 do Londynu Heathrow.
Reklama
Kilka dni temu (6.01) linia Emirates ogłosiła ukończenie modernizacji pierwszego samolotu Airbus A380. Przewoźnik z Dubaju jest w trakcie odświeżania kabin pasażerskich w przeszło stu maszynach, a wartość całej inwestycji wycenia się na przeszło 2 mld dolarów amerykańskich (ok. 8,5 mld złotych). Gigant o rejestracji A6-EVM niemal od razu udał się w premierową podróż rejsem EK003 do Londynu Heathrow.


- Podróżni zobaczą różnicę jak tylko wejdą na pokład. Samolot Airbus A380 jest wyjątkowo przestronną maszyną, która jest teraz jeszcze bardziej wyjątkowa i komfortowa. Modernizacja wnętrz sprawi, że pasażerowie będą mogli doświadczyć naszego produktu w najlepszej oprawie - powiedział Tim Clark, prezydent linii Emirates.

W ramach projektu emiracki przewoźnik dokona kompleksowej modernizacji wszystkich kabin pasażerskich w 120 samolotach Airbus A380 oraz Boeing 777-300ER. Docelowo, przepustowość zakładów linii Emirates będzie wynosiła dwa egzemplarze jednocześnie, co pozwoli na wymianę wnętrz we wszystkich samolotach objętych inwestycją do 2025 roku. Następną maszyną, która przejdzie proces odświeżania będzie samolot Airbus A380 o znakach rejestracyjnych A6-EUW.

Fot.: Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy