Lufthansa poleci z Rzeszowa do Monachium

14 grudnia 2022 13:34
Zgodnie z przewidywaniami, Lufthansa wróci do Rzeszowa z bezpośrednim połączeniem do Monachium. Trasa zostanie uruchomiona 23 kwietnia 2023 roku z częstotliwością jednego lotu dziennie. Do realizacji rotacji przewoźnik wykorzysta samolot Bombardier CRJ900.
Reklama
Dzisiaj (14.12) o poranku Pasazer.com przekazał, że kwestią godzin jest potwierdzenie powrotu linii Lufthansa do Rzeszowa. Tak też się stało. Zgodnie z przewidywaniami, niemiecki przewoźnik wróci do Jasionki po przeszło rocznej przerwie. Lufthansa uruchomi bezpośrednią trasę do Monachium. Rotacja do Bawarii zostani uruchomiona 23 kwietnia 2023 roku z częstotliwością jednego lotu dziennie. Do realizacji połączenia przewoźnik wykorzysta samolot Bombardier CRJ900 z 90 miejscami na pokładzie.

- Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych - powiedział Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów.


- Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widać potencjał do wznowienia rzeszowskiego połączenia. Uzupełni ono w przyszłym roku naszą obecność w Polsce - dodał René Koinzack, dyrektor linii Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Wylot z Monachium przewidziano na godzinę 11:15 z lądowaniem w Rzeszowie o godzinie 12:40. Lot w drugą stronę zaplanowano na godzinę 13:15 z lądowaniem w Bawarii o godzinie 14:40. Przelot potrwa 1 godzinę i 25 minut.

- Lufthansa jest dla nas bardzo poważnym i prestiżowym partnerem. Bezpośrednia trasa do Monachium jest dla nas ważna głównie z gospodarczego punktu widzenia. Myślę, że będzie to popularne połączenie wśród przedsiębiorców z naszego Parku Naukowo-Technologicznego - stwierdził Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Lufthansa wraca do Rzeszowa. Przewoźnik pojawił się inauguracyjnie w regionie w odległym 2009 roku. Ostatni raz Lufthansa latała do Jasionki w styczniu br., lecz z Frankfurtu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy