LOT odebrał kolejnego MAX-a

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 listopada 2022 08:30
LOT odebrał kolejną maszynę Boeing 737 MAX 8. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LVL dotarł na Lotnisko Chopina w Warszawie z czeskiej Pragi kilka dni temu (21.11). Egzemplarz należał wcześniej do linii Blue Air, lecz jej niepewna sytuacja finansowa wymusiła zwrot MAX-a do Air Lease Corporation.
Reklama

21 listopada 2022 roku na Lotnisko Chopina w Warszawie dotarła druga maszyna Boeing 737 MAX 8 w ramach najnowszego partnerstwa z Air Lease Corporation. Po odebraniu MAX-a o znakach rejestracyjnych SP-LVM pod koniec października br., LOT przyjął samolot o znakach rejestracyjnych SP-LVL. Wraz z najnowszą dostawą, Polskie Linie Lotnicze LOT dysponują już siedmioma MAX-ami w swojej flocie średniego dystansu. Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LVL wylądowała w Warszawie o godzinie 19:53 po niespełna godzinnym locie z czeskiej Pragi.


Samolot Boeing 737 MAX 8 wyprodukowano w 2021 roku z myślą o rumuńskiej linii Blue Air. Maszyna otrzymała znaki rejestracyjne YR-MXE i rozpoczęła służbę w Bukareszcie pod koniec ubiegłego roku. Od początku września br. samolot znajdował się w Bukareszcie po ogłoszeniu przez linię Blue Air tymczasowej niewypłacalności. Przewoźnik zawiesił swoją działalność w obliczu wielomilionowego zadłużenia oraz konfliktu z rumuńskimi regulatorami i wciąż nie wrócił w przestworza. 14 września 2022 roku samolot przeniesiono do Pragi, gdzie przez ponad dwa miesiące oczekiwał na dostawę do Polski.

W sumie Polskie Linie Lotnicze LOT pozyskają sześć samolotów Boeing 737 MAX 8, należących w przeszłości do linii Blue Air. W sumie LOT chce dysponować flotą przynajmniej 11 MAX-ów. Każda z maszyn może zabrać na pokład od 186 do 189 pasażerów w zależności od konfiguracji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama