Lufthansa Group zatrudni 20 tys. nowych pracowników

23 listopada 2022 10:27
Niemiecki holding lotniczy rozpoczął kampanię rekrutacyjna. Lufthansa Group chce powiększyć zatrudnienie o 18 proc.
Reklama
W ostatni poniedziałek (21.11) Lufthansa Group podjęła szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną, która ma na celu pozyskanie 20 tys. pracowników. W różnych mediach pojawiły się informacje o dostępnych stanowiskach pilotów, członków personelu pokładowego i mechaników, a także informatyków i prawników. Działania służb pracowniczych (LHG) mają zapewnić obsadę wielu wakatów, które są wynikiem dokonanych zwolnień w trakcie pandemii COVID-19. Przed wybuchem koronakryzysu LHG zatrudniała 138 tys. pracowników. W związku z ograniczeniami popytu w trakcie pandemii z pracy w holdingu odeszło 29 tys. osób, czyli 21 proc. wszystkich zatrudnionych.


Nowo zrekrutowani mają trafić do głównych baz LHG w Niemczech, Austrii, Belgii i Szwajcarii. Najwięcej stanowisk pracy w LHG czeka we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu, Wiedniu, Brukseli i Zurychu. Jeśli rekrutacja się powiedzie LHG przybędzie 18 proc. pracowników, jednak będzie to nadal mniej o 9 tys. w stosunku do przed pandemicznego poziomu.

Prowadzona, masowa rekrutacja w LHG jest dowodem, że szefowie niemieckiego holdingu wierzą w powrót popyty na podróże lotnicze w 2023 r. To bardzo dobry prognostyk nie tylko dla LHG, ale również dla całej branży. Z tego sygnału powinni ucieszyć zwłaszcza tradycyjni przewoźnicy sieciowi, którzy w porównaniu z liniami budżetowymi do tej pory zdecydowanie wolniej wracali do przewozów sprzed pandemii. To też dobra wiadomość dla LOT-u.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy