Raport ACL. Ryanair może pojawić się na Lotnisku Chopina

16 listopada 2022 11:00
Z raportu Airport Coordination Limited, koordynatora slotów m.in. Lotniska Chopina w Warszawie, wynika, że irlandzka linia lotnicza Ryanair otrzymała 1984 sloty z Lotniska Chopina.
Reklama
W sezonie letni 2023 irlandzka linia będzie mieć możliwość uruchomić 23 trasy z warszawskiego Okęcia, z którego chciałaby latać do Belgi, Francji, Grecji, Jordanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Przewoźnik zawnioskował o sloty do takich miast jak Amman, Ateny, Birmingham, Burgas, Bruksela Charleroi, Korfu, Kreta, Faro, Helsinki, Malaga, Manchester, Mediolan, Oslo Pafos, Paryż, Piza, Ryga, Rzym, Sycylia, Sztokholm, Wenecja i Wiedeń.


Przewoźnik mógłby zaoferować w sezonie letnim przyszłego roku blisko 60 tys. miejsc na trasach z Warszawy do Włoch, po ponad 40 tys. do Wielkiej Brytanii i Grecji.


Trasy o możliwość, których zawnioskował Ryanair pokrywają się z siatką, którą irlandzki przewoźnik obsługuje już z Modlina. Można przypuszczać, że to element gry negocjacyjnej, którą linia prowadzi z portem w Modlinie. Lotnisko w Modlinie nie przedłużyło umowy z Ryanairem, która kończy się w przyszłym roku. Do tej pory nie udało się osiągnąć porozumienia między stronami, a Michael O’Leary, szef Ryanaira zagroził nawet przeniesieniem operacji na inne lotnisko.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy