Wizz Air zawiesza szereg tras z Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 listopada 2022 08:45
Linia Wizz Air wprowadziła szereg zmian do swojego zimowego rozkładu lotów. W siatce połączeń węgierskiego przewoźnika zabraknie ośmiu tras realizowanych z Polski. Częstotliwość kolejnych rotacji zostanie zmniejszona.
Reklama

Branżowa baza informacji "Aeroroutes" podała, że linia Wizz Air dokonała znaczących zmian w swoim zimowym oferowaniu. Część z nich związana jest z naturalnym zmniejszeniem popytu w sezonie zimowym, lecz wśród cięć nie brakuje również tras cieszących się całorocznym zainteresowaniem. W sumie linia Wizz Air ograniczyła swoją siatkę połączeń, w porównaniu ze stanem z 16 października 2022 roku, o kilkadziesiąt rotacji. Wiele zmian objęło Polskę. Mowa o przynajmniej 12 trasach wykonywanych z naszego kraju, których częstotliwość zostanie zredukowana bądź których całkowicie zabraknie w miesiącach zimowych.

W okresie od 30 października 2022 roku do 25 marca 2023 roku pasażerowie z Polski nie będą mogli skorzystać z połączeń linii Wizz Air z Katowic do Sztokholmu Skavsta i Stavanger oraz z Poznania i Wrocławia do Oslo Torp. Od 3 listopada 2022 roku nie jest wykonywana również trasa z Wrocławia na Lanzarote, a od 6 listopada 2022 roku także rotacja z Gdańska do Gothenburga i Liverpoolu. Oba połączenia wrócą już 12 grudnia 2022 roku. Ponadto, na nieco ponad miesiąc (od 7 listopada 2022 roku) wstrzymano trasę z Krakowa do Reykjaviku.


Na kolejnych czterech kierunkach częstotliwość rejsów ulegnie zmniejszeniu. Rzadziej będą odbywać się połączenia z Gdańska do Alesund (99 zamiast 105 lotów do końca okresu zimowego), Katowic do Dortmundu (183 zamiast 209 rejsów), Szczecina do Oslo Torp (41 zamiast 46 lotów) oraz Lotniska Chopina do Paryża (136 zamiast 147 rotacji). Na tym jednak nie koniec. Lotniska w Polsce stracą także część rejsów realizowanych przez spółkę Wizz Air UK z Londynu Luton. W sezonie zimowym zmniejszona zostanie częstotliwość lotów do Gdańska, Krakowa, Wrocławia i na warszawskie Lotnisko Chopina. W tym przypadku redukcja będzie symboliczna.

Zmiana planów linii Wizz Air przyniesie również dobrą informację. Trasa z Lotniska Chopina do Tel Awiwu będzie realizowana częściej. Do końca sezonu zimowego węgierski przewoźnik ma wykonać 121 przelotów w ramach tej rotacji zamiast planowanych 90.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama