Dreamliner poleciał z Gdańska na Dominikanę

15 listopada 2022 09:00
1 komentarz
Wczoraj (14.11) zainaugurowano czarterową rotację dalekodystansową z Gdańska na Dominikanę. Przelot na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego potrwał 10 godzin i 1 minutę, a LOT-owski samolot Boeing 787-8 Dreamliner zabrał na pokład 223 pasażerów.
Reklama
Wczoraj (14.11) biuro turystyczne Rainbow Tours uruchomiło połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Gdańsk na karaibską Dominikanę. Nim LOT-owski samolot Boeing 787-8 Dreamliner odleciał w kierunku Karaibów, maszyna zrealizowała czterdziestominutową rotację bez pasażerów z Lotniska Chopina w Warszawie. Dziesięcioletni samolot o znakach rejestracyjnych SP-LRB wystartował z Rębiechowa o godzinie 13:32 i bezpiecznie wylądował na Dominikanie o godzinie 18:33, czyli po 10 godzinach i 1 minucie lotu. Dreamliner zabrał 223 turystów.


- Początek bezpośrednich lotów samolotów Boeing 787-8 Dreamliner z Gdańska to otwarcie nowego etapu. To dla nas i naszych pasażerów zupełna nowość. Mam nadzieję, że biuro Rainbow Tours wraz z innymi touroperatorami będzie sukcesywnie rozwijać ofertę połączeń egzotycznych. Pomorzanie chcą latać do odległych, ciepłych krajów bezpośrednio z Gdańska. Dzisiaj stało się to możliwe - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska podczas uroczystej inauguracji połączenia.

- Jestem pewien, że ta chwila zostanie zapamiętana na bardzo długo. Nadszedł dzień, w którym klienci biura Rainbow Tours odlecieli w pierwszą, historyczną rotację z Gdańska na Dominikanę. I to bez przesiadek, międzylądowań i w komfortowych warunkach, które gwarantuje samolot Boeing 787-8 Dreamliner. Pasażerowie z Pomorza zyskali nowe możliwości, bez konieczności przejazdu do innego polskiego miasta. To odzwierciedla nasza misję przybliżania egzotyki jak największej liczbie mieszkańców naszego kraju - dodał Maciej Szczechura, członek zarządu biura turystycznego Rainbow Tours.


Trasa do Puerto Plata realizowana jest raz w tygodniu. Wylot na Dominikanę zaplanowano na poniedziałek, a powrót do Polski na wtorek. LOT-owski samolot Boeing 787-8 Dreamliner może pomieścić na pokładzie do 252 pasażerów w trzech klasach. Turyści z Gdańska skorzystali ze wszystkich klas: 15 osób odleciało w klasie biznesowej, 18 w klasie premium i 190 w klasie ekonomicznej.

Po lądowaniu w Puerto Plata samolot Boeing 787-8 Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LRB rozpoczął przygotowania do rejsu powrotnego, lecz nie do Gdańska a do Poznania.

Fot.: Port Lotniczy Gdańsk

Ostatnie komentarze

spooks 2022-11-15 21:18   
spooks - Profil spooks
Szkoda że nie można nabyć biletu na krajówkę i dolot do GDN jest na pusto.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy