Dreamliner LOT-u już leci do Gdańska

14 listopada 2022 10:54
Dzisiaj (14.11) w Porcie Lotniczym Gdańsk pojawi się samolot Boeing 787-8 Dreamliner w malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna zrealizuje pierwszą rotację transatlantycką w historii gdańskiego lotniska. Pasażerowie polecą czarterowo na Dominikanę.
Reklama
Za niespełna 30 minut samolot Boeing 787-8 Dreamliner w malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT powinien wylądować w Porcie Lotniczym Gdańsk. Będzie to pierwsze takie lądowanie w historii trójmiejskiego lotniska, realizowane z myślą o połączeniu komercyjnym. Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LRB opuściła Warszawę o godzinie 10:35 i od razu skierowała się na północ naszego kraju. Lot powinien potrwać 40 minut.


Pobyt samolotu w Gdańsku długi nie będzie. Już o godzinie 13:25 maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT zabierze pierwszych gdańskich turystów do Puerto Plata. Rotacja LO6511 na Dominikanę zostanie zrealizowana w ramach czarterów na zlecenie biura turystycznego Rainbow Tours. Będzie to nie tylko symboliczna inauguracja sezonu zimowego w Rębiechowie, ale również początek nowego rozdziału w historii Portu Lotniczego Gdańsk.

Pierwotnie, biuro Rainbow Tours chciało uruchomić z Gdańska również połączenia czarterowe do Meksyku, Tajlandii i na Kubę. Sytuacja ekonomiczna oraz polityczna na świecie uniemożliwiła inaugurację tych rotacji w trwającym sezonie zimowym. Trasa na Dominikanę będzie jedynym bezpośrednim połączeniem dalekodystansowym dostępnym z Portu Lotniczego Gdańsk.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy