Qatar Airways zwalnia przestrzeń w Dosze

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 października 2022 10:00
Linia Qatar Airways podjęła decyzję o zwolnieniu części slotów w Dosze w celu udostępnienia ich innym przewoźnikom na czas trwania piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA 2022. Linia Qatar Airways zawiesi realizację osiemnastu tras, szczególnie do krajów nieuczestniczących w turnieju.
Reklama
Od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku w Katarze odbędą się piłkarskie Mistrzostwa Świata FIFA 2022. To jeden z największych turniejów sportowych na świecie, w którym udział wezmą reprezentanci 32 krajów, w tym Polski. W okresie rozgrywek Katar spodziewa się przyjąć ponad milion kibiców spragnionych piłkarskich doznań na najwyższym poziomie. Wielkość Kataru sprawia, że organizacja turnieju jest nie lada przedsięwzięciem. Specjalne środki prowadzono m.in. na lotnisku w Dosze. Linia Qatar Airways zapowiedziała, że zwolni część swoich slotów lotniskowych w celu udostępnienia ich innych przewoźnikom.


- Linia Qatar Airways wycofa się z realizacji osiemnastu tras na czas trwania turnieju. W ten sposób inne linie zyskają przestrzeń do rozwoju swojej siatki połączeń z myślą o kibicach. To nie czas na szukanie własnych zysków, ale na wypracowanie najkorzystniejszych rozwiązań dla fanów - zapewnił Akbar Al Baker, CEO linii Qatar Airways.

Na decyzji katarskiego przewoźnika ucierpią przede wszystkim połączenia do krajów nieuczestniczących w piłkarskich Mistrzostwach Świata FIFA 2022. Zabraknie lotów m.in. do Pakistanu, Nepalu, Bangladeszu i niektórych rotacji do Indii. Oddana przestrzeń pozwoli m.in. europejskim liniom British Airways, Lufthansa, Air France i KLM na wprowadzenie dodatkowych rejsów w czasie trwania rozgrywek.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy