Gdańsk z nowym hangarem dla lotnictwa General Aviation

18 października 2022 10:00
W Porcie Lotniczym Gdańsk-Rębiechowo oddano do użytku hangar dla lotnictwa General Aviation. Obiekt ma powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych i może pomieścić do 20 samolotów. Inwestycja została zrealizowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi lotnictwa ogólnego.
Reklama
Wraz z lotnictwem komercyjnym rośnie zapotrzebowanie na usługi lotów biznesowych i w sektorze General Aviation. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w Porcie Lotniczym Gdańsk powstała nowa przestrzeń dla lotnictwa ogólnego. Hangar ma powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych i może pomieścić do 20 awionetek. Obiekt, którego budowę zlecono spółce General Aviation Airbase, stał się nową bazą dla pilotów General Aviation oraz ich pasażerów. Podczas realizacji inwestycji zadbano o wyposażenie hangaru w nowoczesną i komfortową przestrzeń dla podróżnych w postaci saloniku z panoramicznymi oknami z widokiem na płytę lotniska. W obiekcie znalazło się również miejsce dla pokoju socjalnego, gdzie załogi mogą przygotować się do lotu. Ponadto, hangar wyposażono w sprzęt do holowania i obsługi naziemnej awionetek. Budowa hangaru trwała dwa lata.


- Oddajemy właścicielom samolotów nowoczesny obiekt wraz z otoczeniem do ich użytku operacyjnego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który był bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Uważamy, że po pandemii prywatne samoloty są uzupełnieniem oferty dla podróży biznesowych i turystycznych. Liczymy na rozwój ruchu general aviation na naszym lotnisku - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.

- Nowoczesna infrastruktura dla lotnictwa General Aviation to podążanie za trendami oraz oczekiwaniami właścicieli statków powietrznych, załóg i pasażerów. Gdańsk ma ogromny potencjał dla rozwoju lotnictwa biznesowego, a my zapewniamy temu odpowiednie zaplecze - dodała Anna Fiedoruk, członek zarządu spółki General Aviation Airbase.

Fot.: Port Lotniczy Gdańsk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy