Gdańsk: Nie będzie lotów do Meksyku, Tajlandii i na Kubę

3 października 2022 09:54
Biuro Rainbow Tours nie uruchomi ostatecznie trzech z czterech tras dalekodystansowych z Portu Lotniczego Gdańsk. W tegorocznym sezonie zimowym pasażerowie z Gdańska mieli inauguracyjnie odlecieć do Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę i Dominikanę. Ostatecznie wystartuje tylko trasa na Dominikanę.
Reklama
W marcu br. biuro turystyczne Rainbow Tours poinformowało o uruchomieniu hitowych połączeń dalekodystansowych z Portu Lotniczego Gdańsk. W ramach rotacji czarterowych LOT miał polecieć w sezonie zimowym z Trójmiasta do czterech egzotycznych kurortów wypoczynkowych. W gdańskim rozkładzie lotów pojawiła się oferta bezpośrednich rejsów LOT-owskimi dreamlinerami do Meksyku i Tajlandii oraz na Kubę i Dominikanę.

Okazało się, że większość z tych połączeń nie zostanie zainaugurowana. Biuro Rainbow Tours nie uruchomi ostatecznie aż trzech z czterech tras dalekodystansowych z trójmiejskiego portu. Zabraknie rejsów do Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę. Przyczyną rezygnacji z obsługi wskazanych rotacji są najprawdopodobniej niezadowalające wyniki sprzedażowe wymienionych wycieczek. Realizacji egzotycznych tras czarterowych z pewnością nie sprzyja też pogarszająca się sytuacja gospodarcza w naszym kraju i na świecie. Oznacza to, że pasażerowie z Gdańska będą mogli polecieć "tylko" na Dominikanę. Informację potwierdziło nam gdańskie lotnisko.


- Mogę potwierdzić, na podstawie informacji od Rainbow Tours, że uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia z Gdańska na Dominikanę. Trasa zostanie zainaugurowana 14 listopada 2022 roku - wyjaśniła Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk w odpowiedzi na nasze zapytanie.

Wycofanie trzech z czterech egzotycznych tras spotkało się w Trójmieście z mieszanymi uczuciami. Lotnisko nie ukrywa żalu, że do inauguracji trzech tras dalekodystansowych nie dojdzie, ale jednocześnie wyraża zadowolenie z uruchomienia chociaż jednego połączenia na Dominikanę. Otwarcie rotacji na Dominikanę będzie w Gdańsku wydarzeniem historycznym.

- Cieszymy się z Dominikany, bo po raz pierwszy w historii LOT-owskie dreamlinery wystartują z transatlantyckimi lotami z Gdańska. Cieszy nas także duże zainteresowanie innymi ofertami zimowymi, m.in. lotami na Zanzibar, które proponuje Itaka. Jesteśmy przekonani, że popyt na egzotykę z Gdańska będzie wzrastał, a touroperatorzy już wkrótce zapowiedzą rozszerzenie swojej oferty - dodała Michajłow.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy