Emirates nie wymaga już maseczek na pokładzie

30 września 2022 09:30
Wczoraj (29.09) linia Emirates zniosła obowiązek noszenia maseczek ochronnych na pokładach swoich samolotów. Zmiana objęła wszystkie połączenia, których lotniskiem docelowym jest Dubaj. W przypadku lotów z Dubaju obowiązek wciąż może obowiązywać, w zależności od regulacji krajowych.
Reklama
Wczoraj (29.09) linia Emirates, jeden z największych przewoźników lotniczych na świecie, zniosła obowiązek noszenia maseczek ochronnych na pokładach swoich samolotów. Decyzja o złagodzeniu tej uciążliwej dla wielu pasażerów restrykcji obejmie wszystkie połączenia do Dubaju i szereg lotów z Dubaju, zgodnie z zaleceniami rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ostatnich dniach emiracki rząd zarekomendował zniesienie obowiązku noszenia maseczek w większości przestrzeni zamkniętych.


Zasada ma moc wiążącą tylko podczas lotów do Dubaju. W przypadku rejsów z Dubaju pasażerowie muszą stosować się do zasad poszczególnych państw w zależności od lotniska docelowego. Coraz więcej krajów znosi jednak obowiązek noszenia maseczek na pokładach samolotów, więc przeważająca większość pasażerów linii Emirates będzie mogła odczuć ulgę. Koniec końców, obowiązek noszenia maseczek przez całą długość rejsu, w przypadku emirackiego przewoźnika - najczęściej długodystansowego, mógł skutecznie uprzykrzać wyczerpującą podróż pasażerom. Wiele osób kwestionowało również zasadność tego przepisu. Maseczkę można było przecież zdejmować podczas pożywania posiłków i napojów, co często prowadziło do nadużyć.

Na decyzję linii Emirates zareagowano też jednak zgoła odmiennie. Część z klientów wyraziła oburzenie i oskarżyła przewoźnika o obniżanie standardów bezpieczeństwa (w kontekście zdrowia podróżnych) na rzecz mniej ważnego komfortu.

Warto dodać, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie wiąże się z obowiązkiem ich nienoszenia. Jeśli pasażer obawia się o swoje zdrowie, może on bez problemów i stygmatyzacji wciąż korzystać z dodatkowego zabezpieczenia w postaci maseczki ochronnej na pokładach samolotów światowych przewoźników.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy