Lotnisko w Lublinie planuje rozbudowę

19 września 2022 10:00
1 komentarz
Lotnisko w Lublinie złożyło wniosek o wydanie decyzji środowiskowych ws. realizacji potencjalnych inwestycji na terenie portu. Władze liczą m.in. na budowę centrum transportowo-logistycznego, nowej drogi kołowania oraz rozbudowę hali przylotów.
Reklama
Władze Portu Lotniczego Lublin starają się o rozbudowę lotniska. Spółka złożyła już wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, która jest pierwszym krokiem w realizacji ambitnych planów lubelskiego portu. Sama inwestycja, która znacząco zmodernizuje i rozbuduje obecną infrastrukturę lotniskową, będzie rozłożona w czasie.

- Chcemy wiedzieć, do dokładnie możemy zrobić na tym terenie. Pozwoli nam to określić możliwości rozwoju portu w najbliższych latach - powiedział Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.


W ramach inwestycji na terenie lubelskiego lotniska powstanie centrum transportowo-logistyczne z budynkami magazynowymi o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych. W planach portu jest również m.in. budowa drogi kołowania, rozbudowa płyty postojowej, rozbudowa hali przylotów i postawienie kilkukondygnacyjnego hotelu przylotniskowego wraz z parkingiem.

- To wszystko to pieśń przyszłości. Złożenie wniosku o decyzję środowiskową jest pierwszym etapem przygotowań do inwestycji. Kolejnym będzie szukanie finansowania. Nikt nie sfinansuje wszystkich zakładanych przez nas zadań od razu, więc będą one realizowane etapami - dodał Jankowski.

Lotnisko w Lublinie jest jednym z mniejszych portów regionalnych w naszym kraju. W ubiegłym miesiącu przez Świdnik przewinęło się 48 tys. pasażerów, co jest jednym z lepszych wyników w historii lubelskiego lotniska. Podróżni z Lublina mają do dyspozycji coraz więcej połączeń. W tym roku można było polecieć ze Świdnika do Gdańska, Splitu, Burgas, Antalyi, Oslo, Eindhoven, Londynu i Dublina. W przyszłoroczne lato dojdzie także trasa czarterowa na grecką wyspę Rodos. Władze lubelskiego portu prowadzą obecnie negocjacje z liniami lotniczymi w sprawie uruchomienia kolejnych nowych tras.

Ostatnie komentarze

JumboKRK 2022-09-19 17:05   
JumboKRK - Profil JumboKRK
Uprzejmie przypominam autorowi, że w Lublinie nie ma lotniska, o którym autor pisze. Znajduje się ono w Świdniku.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy