Poznań: Ponad 300 tys. pasażerów w sierpniu

16 września 2022 09:30
1 komentarz
Lotnisko w Poznaniu podzieliło się wynikami przewozowymi za sierpień br. W ubiegłym miesiącu z usług poznańskiego portu skorzystało ponad 300 tys. pasażerów, czyli więcej niż w analogicznym okresie przed pandemią.
Reklama
Tegoroczne lato polskie lotniska z pewnością zaliczą do udanych. Po złagodzeniu obostrzeń pandemicznych turyści tłumnie ruszyli na podbój portów w poszukiwaniu zasłużonego wypoczynku w najpopularniejszych kurortach wakacyjnych na kontynencie i nie tylko. Najlepszym tego świadectwem są wyniki przewozowe, które potwierdzają wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi.


W ubiegłym miesiącu lotnisko w Poznaniu obsłużyło 302 tys. pasażerów. To jeden z lepszych wyników w historii poznańskiego portu. W sierpniu br. przez Ławicę przewinęło się nawet więcej osób niż w analogicznym okresie przed pandemią. Wówczas swoją podróż w Poznaniu rozpoczęło bądź zakończyło 293 tys. osób. Tym samym odbudowa ruchu pasażerskiego wyniosła 103 proc. Z kolei do pobicia rekordowego sierpnia sprzed czterech lat brakuje już tylko 20 tys. pasażerów.

Tylko w tegorocznym szczycie sezonu letniego, czyli od czerwca do sierpnia, przez poznańskie lotnisko podróżowało 884 tys. turystów, co przełożyło się na blisko 1,5 mln obsłużonych podróżnych w skali całego roku. To zdecydowanie więcej niż w całym 2020 i 2021 roku. Największym zainteresowaniem wśród wielkopolskich pasażerów cieszyła się trasa do brytyjskiego Londynu i irlandzkiego Dublina. Wiele osób wybrało również połączenia do Oslo, Budapesztu i Zadaru. Wśród tras czarterowych bezsprzecznym liderem rynku jest niezmiennie Antalya.

Ostatnie komentarze

Michalzpoznania 2022-09-17 09:26   
Michalzpoznania - Profil Michalzpoznania
Wspaniale. Gratulacje. Potwierdza to tylko fakt - daj ludziom możliwość lotu / kierunki i zamiast z Berlina czy innych portów będą latać z Poznania.

Gdyby udało się zdobyć druga rotacje KLM, Air France na CDG i Swiss do ZRH oraz BCN / MAD lub LIS to lotnisko byłoby już mega mega i tego życzę nowemu prezesowi.

Co do Low Costow to brakuje w Poznaniu - Malagi , Porto , Lizbony i Wiedeń ? Czy nowy zarząd moze udzialic informacji na temat planow rozwoju lotniska ?

Trzymamy kciuki za rozwój lotniska
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy