Nowy wiceprezes na poznańskiej Ławicy

15 września 2022 10:35
1 komentarz
Port Lotniczy Poznań-Ławica na wtorkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej, podjęto decyzję o powołaniu Zbigniewa Ławnickiego na stanowisko wiceprezesa spółki.
Reklama
Tym samym został ustanowiony dwuosobowy zarząd spółki i reprezentowany przez wiceprezesów Grzegorza Bykowskiego i Zbigniewa Ławnickiego.


Zbigniew Ławnicki jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, a także Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (magister lotnictwa w zakresie zarządzania organizacjami lotniczymi). Zawodowo związany z lotniskiem Poznań-Ławica od 2007 roku. W latach 2007-2018 pełnił funkcje związane z opracowywaniem długoterminowej strategii rozwoju Portu Lotniczego, przygotowywaniem założeń rozwojowych na podstawie uwarunkowań organizacyjno-prawnych, w tym planów inwestycyjnych. Następnie realizował działania związane z procesem inwestycyjnym, w tym pozyskaniem środków z funduszy UE. Od 2018 roku pełnił funkcje związane z zapewnieniem zgodności funkcjonowania lotniska z wymaganiami prawnymi działalności operacyjnej oraz planował i nadzorował proces zdobywania i utrzymywania wiedzy personelu z obszaru stanowisk operacyjnych. We wrześniu 2022 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Ostatnie komentarze

Michalzpoznania 2022-09-15 20:03   
Michalzpoznania - Profil Michalzpoznania
Gratulacje dla nowego prezesa. Czy można prosić o jakieś informacje na temat planow rozwoju lotniska? Po zwiększeniu ofertowania od razu widać ze popyt jest i ze małymi kroczkami w końcu mieszkańcy okolicy nie musza się męczyć dodatkowa podróżą by lecieć z Berlina … w Poznaniu bardzo potrzebna jest dodatkowa rotacja do AMS ( jak tylko lotnisko ogranie się z niedoborem personelu ) , CDG, ZRH. W low cost brakuje Barcelona BCN, Malaga , Madryt , Lizbona . Powodzenia
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy