Emirates poleci A380 do Nowej Zelandii i Malezji

26 sierpnia 2022 09:50
Emiracki przewoźnik już niedługo przywróci samolot Airbus A380 na dwóch bezpośrednich trasach z Dubaju do Auckland i Kuala Lumpur. Obecnie połączenie do Nowej Zelandii realizowane jest przez Malezję przy wykorzystaniu samolotu Boeing 777-300ER.
Reklama
Pandemia COVID-19 powoli (przynajmniej w świadomości społeczeństwa) odchodzi w niepamięć, co przyczynia się do wzmożonego ruchu lotniczego. W tym wymagającym dla wszystkich okresie linia Emirates realizowała trasę do Auckland z międzylądowaniem w Kuala Lumpur w ramach optymalizacji swojej siatki połączeń. Zainteresowanie lotami wróciło jednak do takich poziomów, że oba połączenia mogą już być z powodzeniem realizowane niezależnie. I to większym samolotem.


Zamiast dotychczasowego lotu łączonego wykonywanego samolotami Boeing 777-300ER, linia Emirates poleci do Auckland i Kuala Lumpur osobno za pomocą samolotu Airbus A380. Oba połączenia wystartują 1 grudnia 2022 roku w samą porę na przerwę świąteczno-noworoczną, która zawsze wiąże się ze wzmożoną aktywnością pasażerów. Tym samym trasa z Dubaju do Auckland zostanie najdłuższą rotacją w siatce połączeń emirackiego przewoźnika. Oba miasta dzieli ponad 14 tys. kilometrów.

Samolot Airbus A380 powoli wraca do łask światowych przewoźników. Tylko linia Emirates korzysta obecne z największego samolotu pasażerskiego na świecie na 32 trasach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Maszyna jest nie tylko znakomitą reklamą dla luksusowego produktu emirackiego przewoźnika, ale również niezawodnym środkiem do zmaksymalizowania swojego oferowania na najpopularniejszych trasach międzykontynentalnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy