PLAY z kolejną trasą do Stanów Zjednoczonych

24 sierpnia 2022 09:05
Linia PLAY, która wystartowała dopiero w połowie zeszłego roku, zapowiedziała uruchomienie bezpośrednich lotów do czwartego amerykańskiego miasta. Trasa do Waszyngtonu Dulles zostanie zainaugurowana 26 kwietnia 2023 roku.
Reklama
Linia PLAY wciąż rozwija swoją ofertę połączeń transatlantyckich. Choć większość przewoźnik wciąż planuje tegoroczną zimę, islandzka linia niskokosztowa poszła o krok dalej i już zapowiedziała pierwszą nowość na sezon letni przyszłego roku. 26 kwietnia 2023 roku linia PLAY zainauguruje bezpośrednią rotację z islandzkiego Keflaviku do amerykańskiego Waszyngtonu Dulles. Trasa będzie realizowana raz dziennie przy wykorzystaniu samolotów wąskokadłubowych Airbus A321neo. Maszyna może zabrać na pokład do 214 pasażerów.

Start lotu z Keflaviku w kierunku Stanów Zjednoczonych zaplanowano na godzinę 15:10, a lądowanie w Waszyngtonie na godzinę 17:40. Podróż powrotna na Islandię będzie rozpoczynać się o godzinie 18:50 i kończyć o godzinie 4:55 lądowaniem w Keflaviku. Bezpośredni przelot przez Ocean Atlantycki potrwa nawet 6 godzin i 30 minut.


- Linia PLAY będzie jedynym europejskim przewoźnikiem niskokosztowym z trasą do Dulles w swoim portfolio. Waszyngton jest ósmym największym miastem w Ameryce Północnej, więc jest naturalnym kierunkiem rozwoju naszej obecności w Stanach Zjednoczonych. W całej aglomeracji żyje ponad 6,4 mln osób - zapewnia islandzki przewoźnik.

Wraz z uruchomieniem lotów do Waszyngtonu Dulles, linia PLAY będzie oferowała 4 połączenia za Ocean Atlantycki. Już teraz islandzki przewoźnik lata do Baltimore, Stewart pod Nowym Jorkiem oraz Bostonu. W przyszłym sezonie letnim wszystkie amerykańskie połączenia będą realizowane raz dziennie. Start wszystkich rotacji do Stanów Zjednoczonych przewidziano na przedział czasu 15:05-15:30 w celu umożliwienia dogodnych opcji przesiadkowych w ramach innych tras europejskich linii PLAY.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy