Poznań: Ponad milion pasażerów od początku roku

22 sierpnia 2022 12:21
1 komentarz
Lotnisko w Poznaniu podsumowało wyniki przewozowe ubiegłego miesiąca. Okazało się, że lipiec br. był jednym z lepszych okresów w całej historii poznańskiego lotniska. W sumie od początku roku przez Ławicę przewinęło się ponad milion podróżnych.
Reklama
Lotnisko w Poznaniu dokonało podsumowania wyników przewozowych odnotowanych w ubiegłym miesiącu. Lipiec przyniósł znakomite wiadomości. W zeszłym miesiącu z usług poznańskiego lotniska skorzystało blisko 315 tys. osób, czyli o przeszło 20 tys. więcej niż w przedpandemicznym lipcu sprzed trzech lat. Oznacza to, że odbudowa ruchu pasażerskiego w Poznaniu w stosunku do analogicznego okresu sprzed globalnej epidemii wyniosła aż 108 proc. Jest to również trzeci najlepszy wynik w historii funkcjonowania poznańskiego portu.


Odprawienie ponad 300 tys. osób w ciągu jednego miesiąca sprawiło, że udało się przebić symboliczną barierę miliona obsłużonych podróżnych w ciągu całego roku. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy przez Ławicę przewinęło się 1,1 mln pasażerów.

Najwięcej osób odleciało w ubiegłym miesiącu do brytyjskiego Londynu i norweskiego Oslo. Dużą popularnością cieszyła się również trasa czarterowa do tureckiej Antalyi.

Ostatnie komentarze

Michalzpoznania 2022-08-22 19:42   
Michalzpoznania - Profil Michalzpoznania
Wielkie gratulacje ! Bardzo cieszy rozwój Poznania i do kolejny dowod na to ze osoby z wielkopolski i nie tylko jak są dostępne ciekawe połączenia to latają właśnie z Poznania. Miejmy nadzieje ze wkrótce z Poznania pojawi się drugie dziennie połączenie do AMS, jak również nowy hub y - BCN, VIE , ZRH, CDG , MAD oraz z niskokosztowych przez wielu proponowana Malaga . Czy redakcja pasażera może poprosić zarząd ławicy o podzielenie się planami rozwoju ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy