Lublin: Nowi członkowie w Radzie Nadzorczej

22 sierpnia 2022 10:00
Marszałek województwa lubelskiego "wymienił" dwóch członków zasiadających w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Na stanowiska powołano Alicję Omięcką i Marcina Kowalewskiego. Oboje związani są z Lublinem i... partią Prawo i Sprawiedliwość.
Reklama
30 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Port Lotniczy Lublin S.A. podjęło uchwałę w sprawie powołania nowych członków zasiadających w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Marszałek województwa lubelskiego, korzystając ze swoich uprawnień, "wymienił" dotychczasowych członków Daniela Rucińskiego i Leszka Słabonia na Alicję Omięcką i Marcina Kowalewskiego. Urząd Marszałkowski nie powiedział, co było przyczyną zmian.

- 30 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Port Lotniczy Lublin S.A. podjęło uchwałę w sprawie powołania członków rady nadzorczej: Alicji Omięckiej i Marcina Kowalewskiego - przekazała zdawkowo Anna Nycz z Kancelarii Marszałka w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".


Alicja Omięcka i Marcin Kowalewski są związani z Lublinem i... Prawem i Sprawiedliwością. Omięcka była m.in. dyrektorem generalnym w Ministerstwie Sportu i Turystyki za czasów, gdy wiceministrem resortu był obecny marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski (PiS). Ponadto, Omięcka pracowała na wysokich stanowiskach m.in. w spółkach publicznych PL.2012+, Energia Centrum Usług Wspólnych oraz Koleje Śląskie. Z kolei Marcin Kowalewski zasiadał w przeszłości w Radzie Miasta Lublin z ramienia PO, natomiast w 2018 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat samorządowca już z list PiSu. Jak wskazuje "Dziennik Wschodni", jego bliskim współpracownikiem biznesowym był obecny szef lubelskich struktur PiS Piotr Breś.

W Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin zasiada siedem osób. Członków wskazują akcjonariusze większościowi, czyli Miasto Lublin (51,58 proc.) i województwo lubelskie (46,34 proc.). Wynagrodzenie członków w Radzie Nadzorczej wynosi ok. 4,6 tys. złotych brutto.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy