Zasnęli za sterami. Zostali zawieszeni przez linię Ethiopian

22 sierpnia 2022 09:40
15 sierpnia 2022 roku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia podczas lotu linii Ethiopian Airlines z Sudanu do Etiopii. Obaj piloci samolotu Boeing 737-800 zasnęli podczas rejsu, przeoczając lądowanie w Addis Abebie. Piloci zostali zawieszeni przez przewoźnika do czasu wyjaśnienia okoliczności.
Reklama
15 sierpnia 2022 roku doszło do niecodziennej sytuacji na pokładzie samolotu Boeing 737-800 realizującego rutynową rotację ET343 z Sudanu do Etiopii na rzecz linii Ethiopian Airlines. Obaj piloci ucięli sobie drzemkę podczas zaledwie 90-minutowego rejsu, przeoczając lądowanie w Addis Abebie. Samolot minął etiopską stolicę na wysokości przelotowej 37 tys. stóp. Na szczęście, chwilę później udało się przywrócić łączność z załogą w kokpicie i po 25 minutach maszyna Boeing 737-800 bezpiecznie wylądowała w Etiopii. Przewoźnik zapewnił, że zawiesił obu pilotów do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.


- Załoga została odsunięta od czynności zawodowych na czas trwania wewnętrznego dochodzenia. Dalsze kroki wobec pilotów będą podejmowane w zależności od wyników śledztwa. Bezpieczeństwo zawsze było i zawsze będzie kwestią priorytetową - przekazał etiopski przewoźnik.

Jednocześnie, linia Ethiopian Airlines nie potwierdziła snu pilotów. Przewoźnik zdawkowo przekazał tylko, że kontrola naziemna straciła tymczasowo łączność z załogą samolotu na chwilę przed planowanym lądowaniem w Addis Abebie. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nadmierne zmęczenie pilotów. Lot odbywał się o poranku. Start z Sudanu nastąpił o godzinie 3:26 z rana.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy