Qantas Freight kupi sześć samolotów Airbus A321F

17 sierpnia 2022 09:30
Linia towarowa Qantas Freight pozyska w najbliższych latach sześć samolotów Airbus A321F. W ten sposób australijski przewoźnik ma sprostać rosnącemu popytowi na tzw. usług e-commerce. Ostatnia z zamówionych maszyn dotrze do Australii w 2026 roku.
Reklama
Linia Qantas Freight, czyli towarowa spółka zależna linii Qantas, zapowiedziała zakup sześciu samolotów Airbus A321F. Decyzja spowodowana jest rosnącym popytem na tzw. usługi e-commerce. Pandemia COVID-19 wymusiła na wielu klientach dokonywanie zakupów przez Internet, co naturalnie przełożyło się na zainteresowanie usługami kurierskimi. Sześć maszyn Airbus A321F ma zaspokoić popyt na przewóz towarów drogą lotniczą w Australii.

- Linia Qantas Freight pełni kluczową rolę w realizacji australijskiego łańcucha dostaw. Nasza inwestycja pozwoli na zaspokojenie rosnącego popytu przynajmniej na najbliższe lata. To właśnie nasza towarowa spółka ratowała kondycję linii Qantas w okresie pandemii koronawirusa, dzięki przejściu społeczeństwa z zakupów stacjonarnych na internetowe. Popyt na usługi cargo jest wyższy niż przed epidemią i taki już najprawdopodobniej zostanie - powiedział Alan Joyce, CEO linii Qantas.


Sześć samolotów Airbus A321F docelowo zastąpi we flocie linii Qantas Freight pięć, starzejących się samolotów Boeing 737 w wersji cargo. Pierwsza maszyna trafi do Australii już w 2024 roku, natomiast dostarczenie ostatniego egzemplarza zaplanowano na 2026 rok.

Zamówienie nie opiewa jednak na sześć fabrycznie nowych samolotów Airbus A321F. Australijski przewoźnik planuje przekształcić latające już maszyny pasażerskie na wersje towarowe. W ramach modelu Airbus A321P2F (Passenger to Freighter) z samolotu zostaną usunięte fotele pasażerskie oraz zainstalowana zostanie elektronika niezbędna do ładunku towarów. Już teraz linia Qantas Freight posiada w swojej flocie 3 egzemplarze Airbus A321F. Poza pozyskaniem nowych maszyn Airbus A321F, przewoźnik przekształci na wersje cargo również dwa samoloty Airbus A330.

- To jedna z naszych największych inwestycji w ramach rozwoju krajowej siatki cargo. Pierwsze trzy samoloty Airbus A321P2F znakomicie sprawdziły się w naszej flocie. To znak, że powinniśmy rozwijać się właśnie w tym kierunku. To rozwiązanie nie tylko opłacalne ekonomicznie ale również ekologicznie - dodał Joyce.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy