Air Serbia poleci na Kubę

8 sierpnia 2022 09:15
Linia Air Serbia zapowiedziała otwarcie bezpośredniego połączenia z Serbii na Kubę. Hawana zostanie kolejnym kierunkiem przewoźnika w tegorocznej ofercie zimowej. Będzie to pierwsze takie połączenie w historii lotniczej obu państw.
Reklama
Linia Air Serbia już wkrótce uruchomi bezpośrednią rotację z Serbii na Kubę. Przewoźnik połączy Belgrad z Hawaną w ramach zimowej siatki połączeń. Inauguracja rejsów na Kubę ma na celu wzbogacenie oferowania serbskiego przewoźnika na egzotycznych kierunkach i zachęcenie lokalnych turystów do odkrycia uroków obu państw.


- Sondujemy możliwość uruchomienia lotów dalekodystansowych do egzotycznych kurortów wypoczynkowych. Chcielibyśmy latać zarówno na kierunkach wschodnich jak i zachodnich. Jednym z takich połączeń jest trasa na Kubę, która na pewno wystartuje w tegorocznym sezonie zimowym - powiedział Jiri Marek, CEO linii Air Serbia.

Trasa z Belgradu na Kubę będzie obsługiwana najprawdopodobniej samolotem Airbus A330-200. Maszyna o znakach rejestracyjnych YU-ARB jest jedynym samolotem dalekodystansowym we flocie serbskiego przewoźnika. Samolot ma niespełna czternaście lat i w przeszłości służył w rosyjskiej linii Aerofłot. Linia Air Serbia prowadzi obecnie negocjacje w sprawie pozyskania drugiego samolotu Airbus A330-200, dzięki któremu przewoźnik mógłby zintensyfikować swoją obecność na lotniskach na innych kontynentach - nie tylko w Hawanie, ale również m.in. w Nowym Jorku, Chicago, Pekinie i Tiencin.

Rotacja z Serbii na Kubę będzie pierwszym bezpośrednim połączeniem lotniczym między krajami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy