Lotnisko w Rzeszowie odprawiło rekordową liczbę pasażerów

5 sierpnia 2022 09:50
1 komentarz
Lotnisko w Rzeszowie może pochwalić się wpracowaniem nowego rekordu. Z usług rzeszowskiego portu skorzystało w ub. miesiącu blisko 100 tys. osób, czyli więcej niż nawet w dotychczas rekordowym miesiącu jeszcze sprzed pandemii COVID-19.
Reklama
Lipiec był rekordowym miesiącem w historii rzeszowskiego lotniska. W ubiegłym miesiącu przez Jasionkę przewinęło się przeszło 97 tys. pasażerów. Podróżnych było o 14 proc. więcej niż w dotychczas rekordowym sierpniu sprzed trzech lat, na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Wówczas odprawiono "tylko" 85 tys. osób. Zainteresowanie lotami z Rzeszowa rosło z każdym miesiącem. W styczniu br. było zaledwie kilkanaście tysięcy podróżnych. Pięć miesięcy później udało się obsłużyć 60 tys. osób, a w czerwcu już 80 tys. To świadectwo ciągłej regeneracji rynku lotniczego w naszym kraju.

- W lipcu znacząco przebiliśmy rekord w ruchu pasażerskim na naszym lotnisku. Z pewnością wpłynęła na to rozbudowana siatka połączeń, w szczególności wakacyjnych, ale też nie ukrywamy, że na ten fantastyczny wynik przełożyły się też dodatkowe operacje, które realizujemy w ramach wsparcia dla Ukrainy - powiedział Adam Hamryszczak, prezes rzeszowskiego lotniska.


W minionym miesiącu najwięcej pasażerów wybrało ofertę linii Ryanair (29 proc.) oraz przewoźników czarterowych (25 proc.). Polskimi Liniami Lotniczymi LOT podróżowało 24 proc. wszystkich odprawionych pasażerów, a linią Wizz Air 15 proc. Z siatki połączeń pozostałych linii skorzystało 7 proc. rzeszowskich podróżnych.

- Magiczna bariera 100 tysięcy obsłużonych pasażerów miesięcznie jest już tak naprawdę na wyciągnięcie ręki - dodał Hamryszczak.

Najpopularniejszym połączeniem okazała się krajowa trasa na Lotnisko Chopina w Warszawie (18 tys. pasażerów). Tuż za nią uplasował się Londyn (17 tys. osób). Wśród rotacji czarterowych liderem została turecka Antalya (11 tys. turystów). Dużo osób odleciało również do greckiego Heraklionu i bułgarskiego Burgas. Do Newark w Nowym Jorku poleciało na pokładzie LOT-owskich samolotów Boeing 787 Dreamliner 1,9 tys. pasażerów.


- Chcemy, aby pasażerowie czuli się u nas komfortowo. Aby już od momentu, gdy pojawią się na lotnisku tak naprawdę rozpoczynali swój wypoczynek, oddawali się relaksowi. Dlatego też uruchomiliśmy dodatkową strefę relaksu, pojawiły się nowe punkty gastronomiczne i handlowe - wspomniał Hamryszczak.

Podczas tegorocznego sezonu letniego z Jasionki można udać się do 23 miejsc w 12 krajach. Lotnisko w Rzeszowie obsługuje ponad 80 rotacji tygodniowo na najatrakcyjniejszych kierunkach biznesowych i wypoczynkowych.

Ostatnie komentarze

kinder 2022-08-05 10:48   
kinder - Profil kinder
Piękny wynik.
Szkoda że w sierpniu jest przycięta liczba lotów do Londynu przez wizzara i ryanair. Ale ważne, ze wszystkie czartery hulają bez zakłóceń.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy