airBaltic uziemił sześć samolotów Airbus A220-300

4 sierpnia 2022 09:45
Linia airBaltic została zmuszona do uziemienia sześciu samolotów Airbus A220-300. Przyczyną jest brak części zapasowych. Uziemienie maszyn sprawiło, że łotewski przewoźnik musiał przeorganizować swoją siatkę połączeń.
Reklama
Przewoźnik posiada w swojej jednolitej flocie samolotów 36 maszyn Airbus A220-300, lecz jak się okazuje, nie wszystkie są do dyspozycji operacyjnej linii airBaltic. Sześć samolotów Airbus A220-300 w malowaniu linii airBaltic zostało uziemionych ze względu na brak części zamiennych.

- Obecna sytuacja na świecie zakłóca łańcuch dostaw, co sprawiło, że zostaliśmy zmuszeni do uziemienia sześciu maszyn Airbus A220-300. Brakuje nam podstawowych części zamiennych, bez których przeprowadzanie prostych prac technicznych jest niemożliwe. Niektóre z samolotów pozostają na ziemi od prawie sześciu miesięcy, co jest bardzo nietypowe - przyznał Martin Gauss, CEO linii airBaltic.


To właśnie uziemienie samolotów Airbus A220-300 jest przyczyną wynajęcia samolotów od innych przewoźników, co spotkało się z początkową krytyką polityki linii airBaltic, która zamiast korzystać ze swoich nowoczesnych maszyn, pożycza starsze egzemplarze od swoich "konkurentów".

- Przyczyna naszych opóźnień i problemów jest prosta. To nie tylko brak części zapasowych, ale również chaos na europejskich lotniskach. Mam nadzieję, że w sezonie zimowym sytuacja się ustabilizuje, a lotniska będą w stanie obsługiwać wszystkich pasażerów zgodnie z planem - dodał Gauss.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy