Lotnisko w Łodzi rośnie w siłę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 lipca 2022 10:30
3 komentarze
Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta z roku na rok uatrakcyjnia swoją siatkę połączeń. W trwającym okresie letnim można polecieć z Lublinka m.in. do Grecji, Turcji i Bułgarii. Z kolei w sezonie zimowym na podróżnych czekać będzie szereg nowości od linii Ryanair.
Reklama
Lotnisko w Łodzi ma w tym roku wiele do zaoferowania. W Lublinku trwa szczyt sezonu wakacyjnego, co oznacza, że przez płytę łódzkiego lotniska przewijają się dziesiątki turystów każdego dnia. Najpopularniejszym kierunkiem w letniej ofercie jest Turcja. Do Antalyi nad Morzem Śródziemnym można polecieć jednym z czterech połączeń czarterowych realizowanych w ciągu tygodnia. Turcja cieszy się ponadprzeciętnym zainteresowaniem podróżnych, którzy szczelnie wypełniają wszystkie samoloty odlatujące w tym kierunku. Ponadto, dwukrotnie na przestrzeni tygodnia można udać się do Grecji (Rodos i Kreta), a raz w tygodniu do Bułgarii (Burgas).


- Wyjazdy wakacyjne są droższe niż w ubiegłych latach. To efekt wysokiej inflacji, wzrostu cen paliw i spadku wartości złotówki. Nie zniechęca to jednak łodzian do podróżowania. Po wakacjach w niepewnym czasie pandemii, chcą teraz wypoczywać w kurortach nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym. Wygrani są Ci, którzy kupili wczasy zimą, jeszcze w ofercie first minute. Wczesna decyzja o zagranicznych wakacjach zagwarantowała im niezmienność cen - powiedziała Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego lotniska.

Koniec okresu wakacyjnego nie przyniesie drastycznego spadku ruchu pasażerskiego w Łodzi, jak miało to miejsce w ostatnich latach. Wszystko za sprawą atrakcyjnych i nastawionych na turystykę nowości ogłoszonych niedawno przez linię Ryanair. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń z Lublinka do Brukseli, Mediolanu i Alicante. Co więcej, linia Ryanair będzie nieustannie wykonywała połączenia z Łodzi do Dublina i Londynu Stansted. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik poleci w tegorocznym sezonie zimowym (jako jedyna linia regularnie obecna na łódzkim lotnisku) do pięciu europejskich miast - od Hiszpanii po Wielką Brytanię.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Lingwo 2022-07-15 08:57   
Lingwo - Profil Lingwo
LCJ zyskało na popularności tylko przez to, że Modlin osiągnął swój szczyt możliwości, a lotnisko Chopina wraz z lotem dużo wolniej wraca z kryzysu przez to oferta z Warszawy dla Łodzian przestała być zbytnio atrakcyjna. Dlatego też Ryanair zdecydował otworzyć kilka nowych połączeń z LCJ. Prawdopodobnie jak sytuacja się unormują to Łódź ponownie straci na znaczeniu.
tomasz19 2022-07-14 22:42   
tomasz19 - Profil tomasz19
„Lotnisko w Łodzi rośnie w siłę”.., a mieszkańcom Łodzi nie żyje się dostatniej. Co rok ta sama śpiewka o świetlanych perspektywach. Co roku gigantyczne straty i lekką rączką wyrzucane pieniądze miasta na ich pokrycie. Przez większość roku tu praktycznie nic nie odlatuje, nie otwiera się bramek, sklepów itd. Sprzedaje się propagandę. No cóż, ktoś musi wyżywić i dać etaty partyjnym nominatom ich pociotkom i totumfackim. Tak jest nie tylko w Łodzi. W końcu wyrzuca się tu pieniądze miejskie, czytaj niczyje. I to trwa i „trwa mać”.
jjemiolo 2022-07-13 23:58   
jjemiolo - Profil jjemiolo
LCJ obsluguje ciagle jedno z najwiekszych iast w Polsce a ponadto ma bardzo dobre polaczenia drogowe z wiekszym regionem. Zatem, nie nalezy sie dziwic ze analitycy Ryanaira zauwazaja jego potencjal. Nie wykluczam ze inne linie pojda sladem Ryanaira. Ludzie chca latac. Co prawda WAW blisko, ale ruch w WAW powraca szybko zwiekszajac szanse utrudnien jak na innych lotniskach. LCJ ma szanse stania sie alternatywa dla WAW. Skoro RDO ma obslugiwac WAW to LCJ nadaje sie do tego bardziej bo jest lepiej skomunikowany z WAW niz RDO.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy