Eurowings tnie połączenia z Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
5 lipca 2022 09:05
1 komentarz
Linia Eurowings, podobnie jak inne linie lotnicze, drastycznie ogranicza swoją siatkę połączeń w związku z trwającym kryzysem w lotnictwie. Ucierpią m.in. połączenia z Polski. Dwa znikną na najbliższe miesiące, a kolejne dwa będą realizowane zdecydowanie rzadziej.
Reklama
Linia Eurowings, czyli spółka zależna od linii Lufthansa, zdecydowała się na ograniczenie swojej wakacyjnej oferty lotów w związku z trwającym kryzysem w lotnictwie. Branża zmaga się ze wzmożonym ruchem pasażerskim oraz pokaźnymi brakami kadrowymi, co przekłada się na chaos na europejskich lotniskach. Najprostszym narzędziem do rozładowania ruchu jest... jego ograniczenie. Poprzez odgórną anulację wielu połączeń. Z takiego założenia wychodzą przynajmniej czołowe linie lotnicze, które każdego dnia powiększają listę rotacji, które nie odbędą się zgodnie z planem.


Jednym z takich przewoźników jest linia Eurowings, która dokonała drastycznych cięć w swoim oferowaniu. Zmiana obejmie m.in. połączenia z Polski. Przewoźnik tymczasowo opuści trasę z Krakowa do Stuttgartu oraz z Wrocławia do Düsseldorfu. Połączenie z Balic ma wrócić do rozkładu lotów 12 września 2022 roku, a ze Strachowic dopiero 30 października 2022 roku. Na decyzji przewoźnika straci także Gdańsk, skąd w całym lipcu i sierpniu br. linia Eurowings wykona jedynie 18 rotacji do Düsseldorfu, co stanowi zaledwie połowę zaplanowanych wcześniej rejsów. Ponadto, trasa z Krakowa do Düsseldorfu będzie realizowana niemal dwukrotnie rzadziej.

Ostatnie komentarze

kidloco 2022-07-06 18:10   
kidloco - Profil kidloco
Nie "anulacja", bo to nie po polsku, tylko "anulowanie" albo "odwołanie".
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy