TUI zamieni Amsterdam na Rotterdam i Liège

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 czerwca 2022 10:50
Linia TUI Fly Netherlands, która przewozi holenderskich turystów w ramach połączeń czarterowych, częściowo wycofa się z Amsterdamu. Przewoźnik zapowiedział przeniesienie niektórych rotacji do pobliskiego Rotterdamu i belgijskiego Liège. W ten sposób nie będzie trzeba anulować połączeń.
Reklama
Chaos w Amsterdamie sprawił, że nałożono ograniczenia przepustowości lotniska. W konsekwencji wiele zaplanowanych na tegoroczne wakacje lotów nie zostanie zrealizowanych zgodnie z założeniami. Zaniepokojone sytuacją i wyraźnie podirytowane sposobem zarządzania ruchem pasażerskim linie lotnicze nie czekają na rozwiązanie kryzysu przez Schiphol i samodzielnie przeorganizowują swoją siatkę połączeń. Z dala od Amsterdamu.

Linia TUI Fly Netherlands, czyli czołowa linia czarterowa w Holandii, poinformowała, że w szczycie sezonu letniego spora część rejsów z Schiphol zostanie przeniesiona na lotniska alternatywne. W ten sposób uda się ominąć pogrążone w chaosie lotnisko w Amsterdamie bez narażania pasażerów na spontaniczne odwołanie połączeń, które w ostatnich tygodniach jest na porządku dziennym. Wakacyjne połączenia linii TUI Fly Netherlands zostaną przekierowane do Rotterdamu i Liège.


- Oprócz pobliskiego Rotterdamu, wybrano Liège, które położne jest tuż pod Maastricht w Limburgii. Za takim wyborem lotnisk stała logistyka oraz możliwości organizacyjne portów, z którymi jesteśmy dobrze zaznajomieni. W pewnym momencie rozważaliśmy nawet loty z Groningen, lecz tamtejsze lotnisko nie jest tak dobrze przygotowane jak to w Rotterdamie i Liège - przekazał holenderski przewoźnik w komunikacie.

Ograniczenie obecności w Amsterdamie nie oznacza, że linia TUI Fly Netherlands całkowicie zniknie ze Schiphol. Część połączeń wciąż będzie realizowana ze stołecznego lotniska.

Dojazd z Amsterdamu do Rotterdamu to podróż półgodzinna, natomiast wyprawa do belgijskiego Liège wiąże się ze spędzeniem przynajmniej trzech godzin w środkach komunikacji publicznej. Oba lotniska są czynne i obsługują pojedyncze wybrane komercyjne, których przybywa szczególnie w okresie wakacyjnym. Lotnisko w Liège jest jednym z najważniejszych portów węzłowych dla przewoźników towarowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy