Lotnisko w Poznaniu jest przygotowane na falę turystów

23 czerwca 2022 13:05
Port Lotniczy w Poznaniu uspokoił podróżnych i zapewnił, że lotnisko jest przygotowane na obsługę wzmożonego ruchu pasażerskiego, a sytuacja pracownicza jest stabilna i komfortowa. W ubiegłym miesiącu z usług lotniska skorzystało 203 tys. podróżnych, a turystów wciąż przybywa.
Reklama
Szczyt sezonu wakacyjnego za pasem. Wraz z rozpoczęciem szkolnych wakacji, polskie lotniska niewątpliwie szczelnie wypełnią się falą spragnionych urlopu turystów. W normalnych okolicznościach branża lotnicza zacierałaby ręce na obsługę możliwie największej liczby pasażerów, lecz w obliczu trudności, z którymi mierzy się rynek w ostatnich miesiącach, tłum podróżnych zamiast radości, wywołuje strach i obawę. Lotniska wątpią w swoją przepustowość, która jest znacznie zredukowana przez potężne braki kadrowe.

Powodów do niepokoju nie mogą mieć pasażerowie odlatujący na upragniony wypoczynek z poznańskiej Ławicy. Port Lotniczy w Poznaniu ustosunkował się do mrożących krew w żyłach scen z czołowych europejskich lotnisk i zapewnił że personel jest przygotowany na obsługę wzmożonego ruchu turystycznego.- Jesteśmy na tyle przygotowani, jako port lotniczy pod kątem kadry, szeroko rozumianej, na lotnisku, aby problemów nie było z obsługą odwiedzających nas pasażerów i tak, by ci pasażerowie mogli sprawnie zrealizować swoje wakacyjne marzenia - powiedział Błażej Patryn, rzecznik poznańskiego lotniska w rozmowie z Eską.

Choć paraliż w Poznaniu raczej nie nastąpi, podróżni wciąż powinni mieć na uwadze, że w szczycie sezonu letniego czas oczekiwania na lotnisku może ulec wydłużeniu.

- Bezpieczniej jest przybyć wcześniej na lotnisko i sprawnie, nawet samemu, dobrze przygotować się do kolejnych etapów odprawy - dodał Patryn.

Ruch w Ławicy regularnie odbudowuje się po pandemii koronawirusa. W ubiegłym miesiącu z usług lotniska skorzystało aż 203 tys. pasażerów, co oznacza, że regeneracja wyniosła 96 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed epidemii. Port Lotniczy w Poznaniu jest, obok podwarszawskiego Modlina, najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Polsce w kategorii portów obsługujących powyżej 1 mln podróżnych rocznie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy