LOT wznowił trasę z Budapesztu do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 czerwca 2022 09:49
Wczoraj (3.06) odbył się pierwszy po długiej przerwie rejs Polskich Linii Lotniczych LOT z Budapesztu do Nowego Jorku. Trasa wróciła do rozkładu lotów polskiego przewoźnika po ponad dwóch latach rozłąki, która była spowodowana pandemią koronawirusa.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie zabrały węgierskich podróżnych do Nowego Jorku. Wczoraj (3.06) samolot Boeing 787-8 Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LRB wykonał "inauguracyjną rotację" LO33. Maszyna wystartowała o godzinie 12:36 i wylądowała w Stanach Zjednoczonych o godzinie 15:12, spędzając w powietrzu 8 godzin i 36 minut. Wznowieniu połączenia LOT-u towarzyszyła uroczysta oprawa. Nie obyło się bez tradycyjnego salutu wodnego, drobnego poczęstunku dla pasażerów oraz pamiątkowych zdjęć w towarzystwie "nowojorskiego" tortu.


Trasa z Budapesztu do Nowego Jorku realizowana jest według schematu rotacji WAW-JFK-BUD-JFK-WAW. Oznacza to, że samolot LOT-u w pierwszej kolejności odlatuje z Lotniska Chopina w Warszawie, a następnie wykonuje przelot z Nowego Jorku do Budapesztu. Stamtąd maszyna ponownie udaje się do "Wielkiego Jabłka", po czym leci do Warszawy.

Połączenie realizowane jest trzy razy w tygodniu. Rejs LO34 z Nowego Jorku do Budapesztu przewidziano na poniedziałek, czwartek i sobotę. W kierunku Stanów Zjednoczonych węgierscy pasażerowie odlatują lotem LO33 we wtorek, piątek oraz niedzielę. Do wykonywania tego połączenia Polskie Linie Lotnicze LOT zatrudniły samolot Boeing 787 Dreamliner.

Fot.: Budapest Airport (Baranyi Róbert)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama