Lufthansa i MSC Group chcą przejąć ITA Airways

26 maja 2022 09:45
Lufthansa potwierdziła ​​złożenie z MSC Group wspólnej oferty przejęcia większości udziałów w ITA Airways, następcy Alitalii.
Reklama
Grupa Lufthansy i szwajcarską firmą transportową MSC Group złożyły propozycję przejęcie ITA Airways i zamierzają objąć 80 proc. udziałów włoskiego przewoźnika, który jest spadkobiercą Alitalii. Już w styczniu br. niemiecki holding lotniczy ujawnił, że ​​porozumiał się z MSC Group w celu wspólnego zakupienia większości udziałów ITA Airways.

- Grupa Lufthansy i firma transportowa MSC złożyły wspólną ofertę w procesie sprzedaży włoskich linii lotniczych ITA Airways. Oferta została złożona w dniu 23 maja br. Lufthansa i MSC nie komentują publicznie szczegółów oferty. – powiedział przedstawiciel Grupy. Według portalu flightglobal.com Lufthansa będzie starała się przejąć 20 proc. udziałów w ITA Airways, podczas gdy MSC Group ma objąć 60 proc. Pozostałe 20 proc. pozostałoby w rękach włoskiego państwa.


Rząd w Rzymie jeszcze nie potwierdził ile ofert na zakup ITA Airways wpłynęło w terminie 23 maja br., ale włoska prasa podała, że do przetargu, poza Szwajcarami i Niemcami, przystąpiła jedna firmy związana z prywatnym funduszem inwestycyjnym Cetares. Ten ostatni ma współpracować z partnerami aliansu lotniczego SkyTeam, czyli Air France/KLM i Delta Air Lines. Wymienione linie lotnicze to wieloletni partnerzy Alitalii, którzy wyrazili zainteresowanie również współpracą z ITA Airways.

- Oczywiście przyglądamy się temu bardzo uważnie z naszymi partnerami – powiedział w lutym br. prezes grupy Air France/KLM, Ben Smith. - Mamy inne metody uczestniczenia w procesie konsolidacji, które pozwalają nie dokonywać bezpośredniej inwestycji z naszej strony - dodał Smith. W związku z przyznaniem 4 mld euro pomocy publicznej Grupa Air France/KLM może nabyć nie więcej niż 10 proc. udziałów lub akcji innej linii lotniczej. W przeszłości francusko-niderlandzki holding był inwestorem w Alitalii.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy