Poznań: Blisko ćwierć miliona pasażerów w pierwszym kwartale

29 kwietnia 2022 09:20
Port Lotniczy w Poznaniu im. Henryka Wieniawskiego przekazał, że w pierwszym kwartale bieżącego roku obsłużył blisko ćwierć miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 1266 proc. w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Najwięcej przybyło połączeń niskokosztowych.
Reklama
Lotnisko w Poznaniu z pewnością zaliczy pierwsze trzy miesiące trwającego roku do udanych. W okresie od stycznia do marca br. z usług poznańskiego portu skorzystało 247 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 1266 proc. w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Astronomicznie urosły wszystkie segmenty rynku lotniczego, lecz najwięcej przybyło podróżnych w ramach połączeń niskokosztowych. W sumie pasażerowie mogli skorzystać z bogatej siatki połączeń do 49 miejsc. W pierwszym kwartale bieżącego roku w Poznaniu zrealizowano ponad 6 tys. startów i lądowań.


Co ciekawe, rekordowym współczynnikiem wypełnienia miejsc (tzw. "load factor") cieszyły się bezpośrednie podróże czarterowe do Cancun w Meksyku i Puerto Plata na Dominikanie. Samoloty Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT odlatywały z Ławicy wypełnione średnio w 97 proc. Pod względem ilościowym, najpopularniejszym połączeniem była trasa do Londynu Stansted. Na podium znalazło się także miejsce dla Londynu Luton oraz Dublina. Wśród rotacji czarterowych najwięcej turystów odleciało do Hurghady w Egipcie.

W pierwszym kwartale trwającego roku do Poznania zawitał szereg nowości. Ryanair uruchomił połączenia na Majorkę, Sardynię i do Sztokholmu oraz ponownie zaoferował rejsy do Rzymu, Barcelony Girona, Zadaru oraz na Korfu. Przywrócone zostały również regularne rotacje SAS do Kopenhagi. Z kolei Wizz Air wznowił operacje lotnicze do Eindhoven, Doncaster/Sheffield, Oslo Torp oraz Paryża Beauvais.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy