Modlin: Ponad pół miliona pasażerów w I kwartale 2022 roku

27 kwietnia 2022 12:59
Trzy pierwsze miesiące roku 2022 na Lotnisku Warszawa/Modlin potwierdzają odbudowę ruchu pasażerskiego. W pierwszym kwartale z usług lotniska skorzystało 525,5 tys. pasażerów i obsłużono na nim 4,5 tys. operacji lotniczych.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
Stanowiło to odpowiednio 73 proc. wolumenu pasażerów i prawie 90 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.

Biorąc natomiast pod uwagę statystyki tylko marca br., to widoczna jest znaczna poprawa wyników pod względem obsłużonego ruchu pasażerskiego. Ponad 211 tys. pasażerów stanowiło 83 proc. całkowitego wolumenu pasażerskiego z marca 2019 roku.


W minionym kwartale pasażerowie tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Bergamo, Dublin, Brukselę i Rzym.

- Nowy rok rozpoczęliśmy z nowymi nadziejami, nie tylko dla naszego Lotniska, ale też całej branży. Perspektywy i plany są bardzo ciekawe. Dynamicznej odbudowie ruchu lotniczego sprzyja m.in. znoszenie obostrzeń w podróżowaniu w Europie, w tym w Polsce. Oferta lotów z naszego lotniska w sezonie rozkładowym Lato 2022, obejmująca łącznie 57 kierunków, z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony naszych pasażerów. Dalszy niezakłócony rozwój zależy jednak od zakończenia wojny w Ukrainie – mówi Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy