LOT rozszerza współpracę z Menzies Aviation

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
15 kwietnia 2022 10:56
Narodowy przewoźnik podpisał umowę z Menzies Aviation, jedną z największych firm na świecie oferujących naziemną obsługę lotniskową.
Reklama

LOT i Menzies Aviation podpisały nową, pięcioletnią umowę na obsługę naziemną samolotów w Europie i Ameryce Północnej. Menzies będzie świadczył usługi handlingowe dla LOT-u na 12 lotniskach. Jak podaje portal adsadvance.co.uk nowe lotniska, na których Menzies zacznie współpracę z polska linią lotniczą, to m.in. Los Angeles, Toronto Pearson, Jassy, Oslo oraz Bukareszt. We wszystkich tych miejscach będzie wykonywana obsługa płytowa i pasażerska, a w Toronto usługi Menzies obejmą również cargo.

Dodatkowe lokalizacje zostały ujęte w zawartej umowie o warunkach ogólnych (General Terms Agreement, GTA). Współpraca LOT-u i Menzies wykracza poza standardowe usługi naziemne i obejmuje m.in. dzielenie się wiedzą, rozwijanie inicjatyw efektywnościowych oraz integrację systemów wsparcia usług. Uzgodniono również przedłużenie umów na usługi pasażerskie, płytowe i cargo w portach lotniczych w Pradze, Budapeszcie, Cluj, Nicei, Chicago O'Hare i Londynie Heathrow.


- Cieszymy się, że rozwijamy naszą współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na 12 lotniskach w Europie i Ameryce Północnej. Rozszerzenie naszego partnerstwa dzięki zawarciu GTA pokazuje, że Menzies cieszy się reputacją zaufanego operatora naziemnego dla linii lotniczych w tych 12 lokalizacjach i nie możemy się doczekać dalszego wzmocnienia naszej współpracy w nadchodzących latach - powiedział Miguel Gomez, szef Menzies Aviation na Europę.

Z kolei Maciej Wilk, wiceprezes ds. operacyjnych LOT-u, powiedział, że jego firma bardzo zadowolona z otwarcia nowego rozdziału współpracy z firmą Menzies, która jest światowej klasy przedsiębiorstwem świadczącym usługi lotnicze. - Przełamanie codziennej rutyny i wyjście poza zwykłe zobowiązania umowne wymagało od obu stron dużego wysiłku. Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy i nie mogę się doczekać dalszego rozwoju naszych relacji - dodał Wilk.

Menzies Aviation to brytyjska firma z prawie 190-letną tradycją. Założycielem przedsiębiorstwa w 1833 r, był John Menzies. Obecnie firma specjalizuje się w trzech segmentach usług lotniczych: obsłudze naziemnej (płyta i pasażerowie), obsłudze ładunków towarowych oraz usłudze tankowania samolotów.

Fot.: Menzies Aviation
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama