"Niebezpieczny ładunek" w samolocie do Warszawy

20 marca 2022 12:55
Wczoraj (19.03) policjanci otrzymali zgłoszenie, że w samolocie Airbus A321neo linii Wizz Air może znajdować się niebezpieczny ładunek. Maszyna realizowała rejs W6 1576 z Kutaisi do Warszawy. Po wieczornym lądowaniu na Lotnisku Chopina służby sprawdziły samolot. Alarm był fałszywy.
Reklama
We wczorajszy wieczór (19.03) na Lotnisku Chopina w Warszawie została przeprowadzona akcja służb porządkowych. Warszawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w samolocie Airbus A321neo o znakach rejestracyjnych HA-LVI linii Wizz Air może znajdować się niebezpieczny ładunek. Maszyna wystartowała z Kutaisi w Gruzji chwilę po godzinie 19:00 czasu UTC. Mniej więcej w połowie lotu, gdy pasażerowie znajdowali się w rumuńskiej przestrzeni powietrznej, policjanci zostali poinformowani o potencjalnym niebezpieczeństwa. Samolot kontynuował rejs do Warszawy, gdzie bezpiecznie wylądował o godzinie 22:22 czasu UTC.


- Około godziny 21:55 czasu polskiego otrzymaliśmy informację, że na pokładzie jednego z samolotów może znajdować się niebezpieczny ładunek - przekazało biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji w komunikacie przesłanym redakcji "TVN24".

Zdarzenie zostało także potwierdzone przez Lotnisko Chopina. Po lądowaniu w Warszawie służby porządkowe rozpoczeły przeszukiwanie pokładu samolotu Airbus A321neo oraz luku bagażowego. Inspekcja nie wykazała obecności niestandardowych i niebezpiecznych ładunków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy