Air Serbia zmniejszy częstotliwość rejsów do Rosji

15 marca 2022 09:25
Air Serbia uległa presji zachodniego świata i znacznie zredukuje swoją ofertę połączeń do Rosji. Przewoźnik zejdzie z poziomu piętnastu rotacji tygodniowo między Belgradem a Moskwą do siedmiu rejsów na przestrzeni tygodnia. Zmianę zapowiedział serbski prezydent Aleksandar Vučić.
Reklama
Linia Air Serbia okazała się być prawdziwym "wygranym" wojny w Ukrainie. W odpowiedzi na nieuzasadnioną inwazję militarną rosyjskich wojsk europejscy przewoźnicy solidarnie wstrzymali wszystkie połączenia do Rosji, aby zmarginalizować rolę rosyjskiego lotnictwa. Nie wszyscy postąpili jednak w ten sam sposób. Jednym z przeciwników takiego rozwiązania została linia Air Serbia, która w obliczu braku konkurencji postanowiła wielokrotnie zwiększyć swoją ofertę rejsów do Rosji. Belgrad stał się istnym centrum przesiadkowym dla rosyjskich podróżnych.


Zachowanie Serbów spotkało się z falą krytyki i oburzenia. Linia Air Serbia, która pełni rolę przewoźnika narodowego, została (całkiem słusznie) oskarżona o prowadzenie nieuczciwej polityki bogacenia się na cierpieniu milionów osób. Sytuacja stała się groźna, gdyż linia Air Serbia otrzymała w ostatnich dniach aż dwie groźby o podłożeniu ładunków wybuchowych w samolotach operujących z Belgradu do Moskwy.

Presja ma sens. Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zwołał konferencję prasową, podczas której ogłosił znaczną redukcję częstotliwości rejsów do Rosji. Przy okazji nazwał krytykę działań serbskiego przewoźnika " nieuzasadnionym polowaniem na czarownice". Choć wciąż nieznana jest data wprowadzenia zmian, linia Air Serbia ma wkrótce realizować "tylko" siedem rotacji tygodniowo z Belgradu do Moskwy. Obecnie to nawet piętnaście lotów na przestrzeni tygodnia, które wykonywane są dużymi samolotami Airbus A330-200.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy