Austrian Airlines nie marnuje żywności

7 lutego 2022 10:27
Ochrona środowiska jest dla przemysłu lotniczego jednym z najważniejszych wyzwań, linie lotnicze podejmują wysiłki na rzecz niwelowania wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Jedną z nich jest austriacka narodowa linia Austrian Airlines i jej kampania przeciwko marnowaniu żywności.
Reklama
Od wiosny 2021 roku należący do Lufthansa Group przewoźnik oferuje nową usługę na pokładzie swoich rejsów krótkiego i średniego zasięgu, a mianowicie, "Austrian Melangerie". Austriacki narodowy przewoźnik serwuje w jej ramach, zamiast zwykłych kanapek, dużo szerszy wybór dań, przekąsek i zestawów obiadowych. „Zupełnie jak w kawiarni, Heuriger lub wiedeńskiej Beisl. Tyle że ponad chmurami” - czytamy na oficjalnej stronie linii.


W ostatnim czasie Austrian Airlines poszły o krok dalej i uruchomiły pilotażowy program "AM2GO", dostępny od 2 lutego br. na najdłuższych trasach europejskich tego przewoźnika realizowanych do Wiednia. Pod koniec każdego z takich lotów, tuż przed lądowaniem na lotnisku Schwechat, wszystkim pasażerom zostanie zaoferowany w bardzo przystępnej cenie zakup specjalnego zestawu. Znajdować się w nim będą świeże produkty, które nie zostały skonsumowane w czasie danego lotu a które w przeciwnym razie musiałyby zostać zutilizowane, a także drewniane sztućce.

W ten sposób austriacki przewoźnik wpisuje się w kampanie społeczne, znane użytkownikom takich aplikacji jak Too Good to Go czy Pick Eat Up, zachęcającymi do walki z powszchnym marnowaniem żywności, które stało się w ostatnim czasie poważnym problemem a mającym swoje poważne skutki dla społeczeństwa, gospodarki i klimatu.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy