Linie airBaltic przewiozły 1,6 mln pasażerów w 2021 roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 stycznia 2022 09:50
Łotewski przewoźnik podsumował 2021 rok. W minionych dwunastu miesiącach linie airBaltic przewiozły pond 1,6 mln pasażerów, czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed dwoma laty.
Reklama
Pomimo kolejnego roku, w którym pandemia koronawirusa co rusz krzyżowała plany skutecznej odbudowy ruchu lotniczego, liniom airBaltic udało się wypracować bardzo przyzwoity wynik. W minionym roku z usług łotewskiego przewoźnika skorzystało ponad 1,6 mln pasażerów, czyli o 20 proc. więcej niż w całym 2020 roku. W 2021 roku samoloty linii airBaltic zrealizowały 23 tys. rejsów. Przeważająca większość z nich dotyczyła połączeń z państw bałtyckich.

- W ubiegłym roku skoncentrowaliśmy się na utrzymaniu najważniejszych tras łączących Litwę, Łotwę i Estonię z resztą kontynentu europejskiego. To było dobre dwanaście miesięcy, podczas których przyczyniliśmy się do rozwoju gospodarczego w regionie. Wielu pasażerów podróżowało nad Bałtyk nie tylko w celach tranzytowych, ale właśnie z myślą o wypoczynku nad Bałtykiem - powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny linii airBaltic.


W 2021 roku łotewski przewoźnik odebrał kolejne egzemplarze samolotów Airbus A220-300. Nieustannie powiększająca się flota dostępnych maszyn umożliwiła linii airBaltic rozwój dotychczasowej siatki połączeń. Ponadto, Łotysze zapowiedzieli otwarcie nowej bazy operacyjnej w fińskim Tampere.

- Za nami inauguracja wielu atrakcyjnych połączeń, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Co więcej, na wiosnę otworzymy pierwszą bazę operacyjną poza państwami bałtyckimi w Tampere w Finlandii. To kolejny ważny krok w długoterminowej strategii naszej linii - zakończył Gauss.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N