Air Malta: Tyle samo tras, zdecydowanie mniej lotów

6 stycznia 2022 09:35
Maltański przewoźnik dokonał drastycznych cięć w swojej siatce połączeń. W przeciwieństwie do innych linii lotniczych, Air Malta nie zrezygnuje z żadnej trasy, ale znacząco ograniczy częstotliwość wykonywanych rejsów. To odpowiedź na niski popyt na podróże lotnicze.
Reklama
Tegoroczna zima nie rozpieszcza branży lotniczej. Pandemia znów dała o sobie znać, a pasażerowie ponownie zrezygnowali z zimowego wypoczynku. W związku z ponadprzeciętnie niskim zainteresowaniem na podróże lotnicze, linie Air Malta podjęły decyzję o dostosowaniu swojej oferty do panującego popytu. Z siatki połączeń maltańskiego przewoźnika nie zniknie żaden z 16 realizowanych tej zimy kierunków, lecz praktycznie każdy z nich będzie realizowany z wyraźnie zmniejszoną częstotliwością. Zmiana dotyczy najbliższych dwóch miesięcy.


- Nie jest łatwo podejmować takie decyzje. Są one jednak nieuniknione, gdyż nie chcemy latać pustymi samolotami. Nieustannie przyglądamy się sytuacji epidemicznej i nie wygląda to dobrze. Musimy poczekać, aż popyt powróci na rozsądne poziomy. Dopóki to się nie stanie musimy z uwagą analizować naszą sytuację finansową i w sposób przemyślany zarządzać flotą i bieżącą ofertą - powiedział David G. Curmi, dyrektor generalny Air Malta.

Przewoźnik zaznaczył, że zagrożenie spowodowane omikronem oraz nieustannie zmieniające się przepisy drastycznie odbiły się na liczbie odnotowanych rezerwacji. Poprawie sytuacji z pewnością nie sprzyja okres zimowy, który nie jest szczytem sezonu turystycznego w regionie. Chcąc zapewnić nieprzerwaną komunikację śródziemnomorskiej wyspy z kontynentalną Europą, Maltańczycy nie zamierzają jednak rezygnować z żadnego połączenia lotniczego zarówno do końca sezonu zimowego jak i podczas okresu letniego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy