Air Malta odzyskuje rentowność. Po prawie 20 latach

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
26 marca 2019 09:00
1 komentarz
Przewoźnik z Malty przedstawił swoje sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Wynika z niego, że linii po niespełna 20 latach udało się wyjść na prostą i osiągnąć zysk operacyjny.
Reklama

Wyniki ogłoszono podczas corocznego walnego zgromadzenia zarządu Air Malta. Podczas spotkania linia lotnicza przedstawiła przegląd swoich wyników finansowych za 2018 rok oraz perspektywy na kolejny rok podatkowy.

Według raportu, po raz pierwszy od 18 lat, linia osiągnęła zysk operacyjny - 1,2 mln euro. Dla porównania rok wcześniej linia odnotowała stratę w wysokości 10,8 mln euro.

Przychody operacyjne Air Malta wzrosły o 5,3 mln euro do 197,5 mln euro, głównie dzięki zwiększeniu liczby obsługiwanych pasażerów do 1,7 mln (wzrost o 11 proc.). W porównaniu do 2017 roku, poprawiła się także wartość wskaźnika wypełnienia samolotów - do 77,6 proc. (wzrost o 2,8 pkt proc.).


Podczas briefingu prasowego dyrektor finansowy Air Malta, Omar Bonello, przypisał poprawę wyników finansowych lepszemu wykorzystaniu samolotów, wdrożeniu nowej strategii sprzedaży, inwestycjom w nowe technologie, stabilnej sytuacji na rynku oraz wynegocjowaniu korzystniejszych warunków z leasingodawcami. Według podanych informacji koszty operacyjne zmniejszyły się o 6,5 mln euro.

Z kolei prezes przewoźnika, Charles Mangion, podkreślał, że po tym niewątpliwym sukcesie przewoźnik nie może spocząć na laurach. Jego zdaniem głównym wyzwaniem dla Air Malta na najbliższe miesiące pozostaje szybka i skuteczna adaptacja do wprowadzanych zmian.

fot. wikimedia commons

Ostatnie komentarze

mirko 2019-03-26 16:38   
mirko - Profil mirko
W pierwszej kolejności powinni skupić się na aplikacji na androida. Leciałem nimi niedawno i muszę powiedzieć że trochę archaicznie wygląda wydrukowana karta pokładowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama