airBaltic otwiera bazę operacyjną w Tampere w Finlandii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 grudnia 2021 08:45
Łotewskie linie lotnicze ogłosiły uruchomienie nowej, pierwszej poza państwami bałtyckimi, bazy operacyjnej w fińskim Tampere, która zostanie otwarta 1 maja 2022 roku. W Finlandii będzie stacjonował jeden samolot Airbus 220-300.
Reklama

Kilka tygodni temu linie airBaltic zapowiedziały otwarcie nowej bazy operacyjnej. Choć łotewski przewoźnik skrupulatnie utrzymywał jej konkretną lokalizację w ścisłej tajemnicy, wiadomym było, że samoloty linii airBaltic trafią poza Litwę, Łotwę i Estonię. Wczoraj (14.12) wszystko stało się jasne, a Łotysze podczas specjalnej konferencji prasowej potwierdzili uruchomienie bazy operacyjnej w fińskim Tampere.

- Od pięciu lat realizujemy regularne rejsy między Tampere a Rygą. Tym razem poszliśmy o krok dalej i nawiązaliśmy z fińskim lotniskiem ścisłą współpracę, w ramach której umieścimy tam jeden z naszych samolotów. Otwarcie bazy operacyjnej w Tampere jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój miasta i całego fińskiego rynku lotniczego - powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny linii airBaltic.


Otwarcie bazy nastąpi 1 maja 2022 roku wraz z przybyciem do Finlandii jednego samolotu Airbus 220-300 w malowaniu linii airBaltic. Maszyna będzie wykonywała bezpośrednie rejsy z Tampere do Oslo w Norwegii, Kopenhagi w Danii, Frankfurtu i Monachium w Niemczech, Malagi w Hiszpanii i na Rodos w Grecji. Ponadto, nieprzerwanie realizowane będą rotacje do łotewskiej Rygi.

- Jest nam niezmiernie miło powitać linię airBaltic w naszym mieście. Nowe połączenia z pewnością napędzą lokalną turystykę oraz sektor biznesowy. Mamy wiele do zaoferowania i nie możemy doczekać się, aby już wkrótce pokazać Europejczykom piękno naszego regionu - powiedziała Anna-Kaisa Ikonen, burmistrz Tampere.

Nowe trasy linii airBaltic z Finlandii wykonywane będą z częstotliwością dwóch (Malaga, Rodos) bądź trzech (Oslo, Kopenhaga, Frankfurt, Monachium) rotacji na przestrzeni tygodnia. Ceny biletów rozpoczynają się od 49 euro (ok. 225 złotych) za przelot w jedną stronę. Dotychczas samoloty Airbus 220-300 łotewskiego przewoźnika stacjonowały jedynie w Tallinie, Rydze oraz Wilnie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama