Samolot airBaltic wypadł z drogi startowej w Rydze

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 grudnia 2021 09:15
Samolot linii airBaltic realizujący rejs BT102 ze Sztokholmu do Rygi wypadł z drogi startowej podczas lądowania na lotnisku w stolicy Łotwy. Operacji towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne spowodowane silnymi opadami śniegu. Nikt nie ucierpiał.
Reklama

W miniony piątek (3.12) doszło do incydentu lotniczego na lotnisku w Rydze. Lądujący w stolicy Łotwy samolot Airbus 220-300 o znakach rejestracyjnych YL-CSE należący do łotewskich linii lotniczych airBaltic wypadł z drogi startowej. Maszyna wykonywała rotację BT102 ze Sztokholmu w Szwecji, której towarzyszyły niebezpieczne warunki atmosferyczne spowodowane intensywnymi opadami śniegu. Według przedstawicieli przewoźnika droga startowa była pokryta śniegiem, a samolot "ześlizgnął" się z drogi startowej.


Na pokładzie maszyny Airbus 220-300 znajdowało się 44 pasażerów. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a wszyscy podróżni zostali bezpiecznie ewakuowani i przetransportowani do terminala lotniskowego. Wskutek incydentu oraz trudnych warunków panujących w rejonie Rygi lotnisko zostało tymczasowo zamknięte, a niektóre piątkowe loty zostały przekierowane do pobliskiego Tallina w Estonii oraz Wilna i Kowna na Litwie.

- Gwarantujemy, że przeprowadzimy gruntowne śledztwo w sprawie zdarzenia. W imieniu wszystkich pracowników i pasażerów linii airBaltic chciałbym podziękować wszystkim osobom, które niezwłocznie i w sposób profesjonalny zareagowały na zdarzenie - powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny linii airBaltic.

Uszkodzony samolot został odholowany do hangaru, gdzie spędzi najbliższe tygodnie w oczekiwaniu na ewentualną naprawę i ponowne dopuszczenie do czynnej służby komercyjnej.

Fot.: Edgars Rinkēvičs
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama