Norwegian: Kolejny miesiąc z ponad milionem pasażerów

7 grudnia 2021 10:05
Linie Norwegian, jak co miesiąc, podzieliły się wynikami przewozowymi uzyskanymi w minionych trzydziestu dniach. Po raz drugi z rzędu z usług przewoźnika skorzystało ponad milion pasażerów, co świadczy o kontynuacji odbudowy skandynawskiego ruchu lotniczego.
Reklama
W listopadzie br. z oferty linii Norwegian skorzystało nieco ponad milion podróżnych. To o blisko 200 tys. mniej niż przed miesiącem. Niemniej jednak listopadowy rezultat może napawać optymizmem, gdyż był on o 708 proc. lepszy od tego uzyskanego w analogicznym okresie przed rokiem, kiedy linia Norwegian obsłużyła niespotykanie niską liczbę 125 tys. pasażerów. Przewoźnik odnotował także korzystny uśredniony wskaźnik wypełnienia samolotów (tzw. "load factor"), który w minionym miesiącu zatrzymał się na satysfakcjonującym poziomie 76 proc., czyli o 32 pkt. proc. wyższym niż w listopadzie ub. roku.


- Listopadowe wyniki pokazują, że w odpowiedni sposób zarządzamy naszą obecną siatką połączeń, która najwyraźniej spełnia oczekiwania podróżnych. Dobry rezultat zawdzięczamy także ponadprzeciętnemu zainteresowaniu na loty między Norwegią a Hiszpanią - zaznaczył Geir Karlsen, dyrektor generalny linii Norwegian.

W listopadzie br. norweski przewoźnik korzystał z floty 49 samolotów Boeing 737-800. Niespełna 100 proc. rejsów zaplanowanych na ten miesiąc zostało zrealizowanych, z czego aż 91 proc. odbyło się punktualnie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy